Krása

Otevření showroomu Veroniky Benešové

Sbírání kytiček

Mladá návrhářka Veronika Benešová po roce působení pod značkou Sophistic otevře 1. září ve 14.00 svůj první showroom na Královských Vinohradech. Při otevření uvede mimo jiné svou novou podzimní kolekci Bridget collection inspirovanou Op-artem, uměleckým směrem 60. let, někdy také nazývaným geometrickou abstrakcí či vjemovou abstrakcí.

Poslední rok se pro Veroniku Benešovou nese ve znamení velkých a významných událostí. Na mezinárodní soutěž krásy Miss International 2010 v Šanghaji vybavila miss Lucii Smatanovou kompletní garderobou, vytvořila značku Sophistic, představila se s neotřelou zimní kolekcí z materiálů reagujících na změnu teploty, světlo světa spatřilo variabilní triko Amébis, dostudovala Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Fakultu Umění a Designu a nyní otevírá svůj první showroom, který bude zároveň i jejím ateliérem.

Veroniko, proč netvoříte pod svým vlastním jménem, ale pod značkou Sophistic by Veronika?
„Jméno Veronika Benešová se mi nezdálo marketingově zajímavé. Kdybych se jmenovala třeba Krásná, to by bylo něco jiného! Chtěla jsem zajímavý, zapamatovatelný název, za který bych se tak trochu mohla schovat, ale který by zároveň vystihoval moji tvorbu, jež není nijak punková a bláznivá, ale naopak elegantní, kladoucí důraz na ženskost a probouzející sebevědomí. A tak vznikla značka Sophistic by Veronika.“

Proč jste pro svůj showroom zvolila právě oblast Vinohrad?
„Vinohrady považuji za jednu z nejkrásnější pražských čtvrtí. Můj showrom se nachází v prostorách bývalých látek, kam jsem sama chodila látky nakupovat a s majitelkou obchodu jsem se dobře znala. Navíc mi přišlo vhodné, že lidé z okolí byli zvyklí, že tu byl obchod, který neměl k módě daleko. Měla jsem i jiné nabídky, ale když jsem zjistila, že je tento prostor k mání, ani na chvíli jsem neváhala. Svou roli hrála také dobrá dostupnost pro mé klientky a samozřejmě i celkové kouzlo starých budov a domů v okolí“.

Čím se podle Vás odlišujete ve své tvorbě od ostatních návrhářek a návrhářů?
„Ve své tvorbě kladu velký důraz především na materiál a snažím se neustále hledat nové možnosti. V loňské doplňkové zimní kolekci jsem na své kabáty použila termopotisk, u něhož se barva mění na základě teploty vzduchu. Tento materiál jsem objevila na veletrhu outdoorového oblečení v Mnichově. Letošní podzimní Bridget collection je založena na barevných a materiálových kontrastech. Stavím v ní proti sobě černou a bílou, lehké šifónové hedvábí a kůži, vždy však nechávám vyniknout materiál a ženskou siluetu. Na doplňkovou zimní kolekci kabátů a ponč se můžete těšit již v říjnu a opět pro své zákaznice hledám zajímavý materiál, který nechá vyniknout ženské linii a bude precizně zpracován.“

Na co se zákaznice mohou těšit v den otevření showroomu?
„Pro všechny stálé i nové zákaznice je připravena sklenka sektu a malé občerstvení. Vystavena bude kompletní podzimní kolekce. Chybět nebudou velmi oblíbená trika Amébis, letní šaty a kousky velmi ženského business oblečení. Svůj showroom jsem založila na logice a odráží mé jednotlivé novější i starší linie a kolekce. V den otevření showroomu mám pro zákaznice také připravenu speciální slevu.

Veronice velmi děkujeme za rozhovor a vás zveme do showroomu Sophistic by Veronika. Ten bude v prních měsících otevřen úterý až čtvrtek od 11.00 do 19.00, ostatní dny a časy dle předchozí telefonické dohody. Zde si mohou zákaznice vyzkoušet již hotové modely či si nechat ušít model dle vlastního přání na zakázku.

Více info na: http://www.sophistic.cz

Připravila: Magda
Foto: Martina Gonšenicová
30. 8. 2011
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků