Pár kosmetických zákroků, které se vámi udělají divy

Toužíte po mladistvém vzhledu a není vám proti srsti estetický chirurgický zákrok? Podzim a zima je nejlepší doba na naplánování plastické operace. Přinášíme vám přehled těch nejčastějších zákroků, které s vaším vzhledem udělají doslova zázraky.

Titulka pro: Pár kosmetických zákroků, které se vámi udělají divy
Zobrazit fotografii v galerii

Povislá oční víčka

Operaci očních víček podstupují ženy i muži nejen z estetického hlediska, ale i z důvodů zdravotních a funkčních obtíží. S přibývajícím věkem totiž kůže horních očních víček ztrácí elasticitu, kůže více povoluje, vzniká kožní převis a ten může dosahovat až přes okraje víček na řasy. Tento nadbytek kůže je pak nejen neestetický, ale způsobuje i zdravotní problémy – větší únavu očí, pocit horšího vidění, zvýšené slzení či bolesti hlavy.

  • Operace se provádí nejčastěji mezi 40-50. rokem věku buď jen na horních nebo jen na dolních víčkách, ale může se provést i na obou současně. Záleží na stavu víček, na vašem osobním rozhodnutí a samozřejmě na konzultaci s lékařem. Zákrok odstraní nadbytek kůže na horních víčkách, zlepší komfort vašeho vidění a navíc získáte veselejší a více otevřený pohled, díky kterému omládnete. Operace dolních víček odstraní nevzhledné „pytlíky“ pod očima a otoky po únavě, nevyspání nebo delším spánku.
  • Operace se provádí buď v místním znecitlivění nebo v tzv. analgosedaci, domů odejdete většinou již 2-4 hodiny po operaci. Operační řezy jsou vždy vedeny tak, aby jizvičky byly po zhojení co nejméně patrné. U horních víček probíhají v přirozené ohybové rýze víčka a dle kožního nadbytku asi 1-2 cm za zevní koutek, u dolních víček probíhají těsně pod řasami. Po zákroku se objeví modřiny a otoky kolem očí, ty však během několika dní zmizí; oči bývají citlivější na světlo, proto je nezbytné nějaký čas nosit sluneční brýle.
  • Orientační cena operace: horní nebo dolní víčka 9 500 Kč

 

Omlazení obličeje

Problematiku stárnutí obličeje lze úspěšně řešit díky různým neinvazivním metodám s pomocí botulotoxinu, injekčních výplní apod. Obličej tak získá poměrně mladý vzhled, může vás však trápit povolená kůže v oblasti ústních koutků a dolní čelisti. Účinným řešením je pak operace obličeje tzv. minilifting, při kterém jsou oproti klasickému face-liftu rozsah operace i jizvy menší a hojení rychlejší. Ideální období pro operaci je mezi 40-50. rokem věku, kdy již kůže ztrácí elasticitu a projevuje se mírné, ale již viditelné povolení kůže. Během operace se odstraní nadbytky kůže v dolní polovině tváře a oblasti čelistního úhlu, dojde k vypnutí kůže a současně se posunou a zpevní podkožní struktury.

  • Operace se provádí v kombinaci místního a celkového znecitlivění. Do domácího ošetřování budete propuštěni druhý den po operaci. Můžete se potýkat s otoky tváří, někdy i krevní mi podlitinami, ale ty během několika dní zmizí. Ideální je dodržovat klidový režim, přikládat studené obklady a řídit se pokyny lékaře. Rekonvalescence je individuální, závisí na schopnostech hojení i celkovém přístupu každého jedince.
  • Orientační cena operace: 26 000 Kč


Dvojitá brada

Podbradku se můžete zbavit několika způsoby: u mladých lidí lze použít liposukci, kdy se v dané partii odsaje nadbytečný tuk. Vzhledem k tomu, že je kůže ještě dostatečně pružná, po zákroku se dokáže přizpůsobit novým objemovým poměrům a stáhne se. Další možností je úprava dvojité brady v rámci face-liftu nebo operace samotného podbradku, kdy se odstraňuje nadbytečná kůže a ev. i tuk a zpevňuje se povolený krční sval. V případě, že podbradek souvisí s anatomickými poměry (krátká brada), pak je další možností modelace brady, díky které se změní poměry brady a krku a dojde k určitému vypnutí kůže krku.

  • Při liposukci se používá lokální anestezie, hospitalizace není nutná, léčba vyžaduje jen několik dní. Face-lift a modelace brady často probíhá v kombinaci lokálního a celkového umrtvení. Po výkonu je pacient většinou hospitalizován do druhého dne, počítejte s jedno až dvoutýdenní pracovní neschopností. Pro zajištění požadovaného efektu je po operaci nutné nosit speciální elastický návlek.
  • Orientační cena operace: od 3000 do 39 000 Kč, záleží na typu operace


Pro hezčí paže

Nadbytky kůže tzv. valy na vnitřních stranách paží považují ženy za velmi nevzhledné. Mohou se objevit u žen jakéhokoli věku, které výrazně zhubly, většinou ale trápí starší ženy, neboť s přibývajícím věkem dochází ke snížení elasticity kůže. U mladších žen, kdy je v podkoží větší vrstva podkožního tuku, lze problém řešit liposukcí, kdy se nadbytečný tuk v dané partii odsaje a kůže, která je dostatečně pružná, se novým objemovým poměrům přizpůsobí. U starších osob (50-60 let) nebo při výrazně povolené kůži se přistupuje k odstranění nejen nadbytečného tuku, ale i volné části kůže. Tento zákrok bohužel provázejí jizvy - vedou podélně s paží na její vnitřní straně, ale lze je zakrýt oblečením.

  • Liposukce probíhá v lokální anestezii, operace, při které je v dostatečném rozsahu uvolněna a odstraněna přebytečná tuková i kožní tkáň, vyžaduje celkovou anestezii. Po operaci se navlékají speciální pružné návleky, které jsou nutné pro dokonalé a rovnoměrné přihojení uvolněné kůže. Návleky se nosí po celou dobu rekonvalescence ve dne i v noci, odkládají se pouze při osobní hygieně. Počítejte s 10-14denní pracovní neschopností.
  • Orientační cena operace: 18 000 Kč


Co na to říká odborník? 

Ptáme se primáře MUDr. Dušana Záruby z Ústavu estetické medicíny.

Pokud vás trápí jakékoli kosmetické vady a nedostatky, rádi byste je vyřešili, návštěvu kliniky estetické medicíny neodkládejte. V mnoha případech se totiž vyplatí přijít dříve než později. V mladším věku je kůže ještě dostatečně pružná a dovoluje přistoupit k některým operacím s menším rozsahem jizev, které v pozdějším věku lze již obtížně provádět, protože požadovaný efekt nebude dostatečný. Při osobní konzultaci lékaře seznámíte se svými obtížemi a představami, získáte dostatek informací o možném řešení a konkrétním zákroku, jeho efektu, průběhu i rekonvalescenci. Zkušený odborník vám ale také může v tuto chvíli doporučit i jiné možnosti estetické medicíny a naopak navrhne operační zákrok až s odstupem času, kdy operace zaručí mnohem lepší a trvalejší výsledek.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
22. 9. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Na jaře spustila Bobbi Brown Cosmetics kultovní a inspirující kampaň krásy Pretty Powerful, a to...

Titulka pro: Cellu-cup proti celulitidě

Cellu-cup proti celulitidě

Trápí vás celulitida? Vyzkoušejte Cellu-cup.

Péče o pleť

Podzimní krása: známe triky, jak odolat počasí!

S nástupem podzimu přichází vítr, tepelné změny a vlhkost ve vzduchu. To všechno má ale...

Titulka pro: Soutěž o liposukci BodyTite v hodnotě 30 000 Kč.

Soutěž o liposukci BodyTite v hodnotě 30 000 Kč.

Trápí vás přebytečné faldíky a celulitida? Nevíte si rady s přetékajícím bříškem nebo silnými stehny?

Titulka pro: Biofáze probudí enzymy ve vaší pleti

Biofáze probudí enzymy ve vaší pleti

Přemýšlíte, jak oživit svou pleť a vyřešit různé dermatologické problémy? Vyzkoušejte Biofázi.

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

VELKÉ VÍKENDOVÉ SLEVY

Tento víkend a někde i po celý týden připravilo mnoho ...

MATEŘSKÁ ŠKOLA PRAHA

Nevíte prosím o pražské mateřské školce, kde mají ...

HUBNUTÍ

Ahoj holky, máte tip, jak rychle, zdravě a hlavně trvale ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz