Pár kosmetických zákroků, které se vámi udělají divy

Toužíte po mladistvém vzhledu a není vám proti srsti estetický chirurgický zákrok? Podzim a zima je nejlepší doba na naplánování plastické operace. Přinášíme vám přehled těch nejčastějších zákroků, které s vaším vzhledem udělají doslova zázraky.

Titulka pro: Pár kosmetických zákroků, které se vámi udělají divy
Zobrazit fotografii v galerii

Povislá oční víčka

Operaci očních víček podstupují ženy i muži nejen z estetického hlediska, ale i z důvodů zdravotních a funkčních obtíží. S přibývajícím věkem totiž kůže horních očních víček ztrácí elasticitu, kůže více povoluje, vzniká kožní převis a ten může dosahovat až přes okraje víček na řasy. Tento nadbytek kůže je pak nejen neestetický, ale způsobuje i zdravotní problémy – větší únavu očí, pocit horšího vidění, zvýšené slzení či bolesti hlavy.

  • Operace se provádí nejčastěji mezi 40-50. rokem věku buď jen na horních nebo jen na dolních víčkách, ale může se provést i na obou současně. Záleží na stavu víček, na vašem osobním rozhodnutí a samozřejmě na konzultaci s lékařem. Zákrok odstraní nadbytek kůže na horních víčkách, zlepší komfort vašeho vidění a navíc získáte veselejší a více otevřený pohled, díky kterému omládnete. Operace dolních víček odstraní nevzhledné „pytlíky“ pod očima a otoky po únavě, nevyspání nebo delším spánku.
  • Operace se provádí buď v místním znecitlivění nebo v tzv. analgosedaci, domů odejdete většinou již 2-4 hodiny po operaci. Operační řezy jsou vždy vedeny tak, aby jizvičky byly po zhojení co nejméně patrné. U horních víček probíhají v přirozené ohybové rýze víčka a dle kožního nadbytku asi 1-2 cm za zevní koutek, u dolních víček probíhají těsně pod řasami. Po zákroku se objeví modřiny a otoky kolem očí, ty však během několika dní zmizí; oči bývají citlivější na světlo, proto je nezbytné nějaký čas nosit sluneční brýle.
  • Orientační cena operace: horní nebo dolní víčka 9 500 Kč

 

Omlazení obličeje

Problematiku stárnutí obličeje lze úspěšně řešit díky různým neinvazivním metodám s pomocí botulotoxinu, injekčních výplní apod. Obličej tak získá poměrně mladý vzhled, může vás však trápit povolená kůže v oblasti ústních koutků a dolní čelisti. Účinným řešením je pak operace obličeje tzv. minilifting, při kterém jsou oproti klasickému face-liftu rozsah operace i jizvy menší a hojení rychlejší. Ideální období pro operaci je mezi 40-50. rokem věku, kdy již kůže ztrácí elasticitu a projevuje se mírné, ale již viditelné povolení kůže. Během operace se odstraní nadbytky kůže v dolní polovině tváře a oblasti čelistního úhlu, dojde k vypnutí kůže a současně se posunou a zpevní podkožní struktury.

  • Operace se provádí v kombinaci místního a celkového znecitlivění. Do domácího ošetřování budete propuštěni druhý den po operaci. Můžete se potýkat s otoky tváří, někdy i krevní mi podlitinami, ale ty během několika dní zmizí. Ideální je dodržovat klidový režim, přikládat studené obklady a řídit se pokyny lékaře. Rekonvalescence je individuální, závisí na schopnostech hojení i celkovém přístupu každého jedince.
  • Orientační cena operace: 26 000 Kč


Dvojitá brada

Podbradku se můžete zbavit několika způsoby: u mladých lidí lze použít liposukci, kdy se v dané partii odsaje nadbytečný tuk. Vzhledem k tomu, že je kůže ještě dostatečně pružná, po zákroku se dokáže přizpůsobit novým objemovým poměrům a stáhne se. Další možností je úprava dvojité brady v rámci face-liftu nebo operace samotného podbradku, kdy se odstraňuje nadbytečná kůže a ev. i tuk a zpevňuje se povolený krční sval. V případě, že podbradek souvisí s anatomickými poměry (krátká brada), pak je další možností modelace brady, díky které se změní poměry brady a krku a dojde k určitému vypnutí kůže krku.

  • Při liposukci se používá lokální anestezie, hospitalizace není nutná, léčba vyžaduje jen několik dní. Face-lift a modelace brady často probíhá v kombinaci lokálního a celkového umrtvení. Po výkonu je pacient většinou hospitalizován do druhého dne, počítejte s jedno až dvoutýdenní pracovní neschopností. Pro zajištění požadovaného efektu je po operaci nutné nosit speciální elastický návlek.
  • Orientační cena operace: od 3000 do 39 000 Kč, záleží na typu operace


Pro hezčí paže

Nadbytky kůže tzv. valy na vnitřních stranách paží považují ženy za velmi nevzhledné. Mohou se objevit u žen jakéhokoli věku, které výrazně zhubly, většinou ale trápí starší ženy, neboť s přibývajícím věkem dochází ke snížení elasticity kůže. U mladších žen, kdy je v podkoží větší vrstva podkožního tuku, lze problém řešit liposukcí, kdy se nadbytečný tuk v dané partii odsaje a kůže, která je dostatečně pružná, se novým objemovým poměrům přizpůsobí. U starších osob (50-60 let) nebo při výrazně povolené kůži se přistupuje k odstranění nejen nadbytečného tuku, ale i volné části kůže. Tento zákrok bohužel provázejí jizvy - vedou podélně s paží na její vnitřní straně, ale lze je zakrýt oblečením.

  • Liposukce probíhá v lokální anestezii, operace, při které je v dostatečném rozsahu uvolněna a odstraněna přebytečná tuková i kožní tkáň, vyžaduje celkovou anestezii. Po operaci se navlékají speciální pružné návleky, které jsou nutné pro dokonalé a rovnoměrné přihojení uvolněné kůže. Návleky se nosí po celou dobu rekonvalescence ve dne i v noci, odkládají se pouze při osobní hygieně. Počítejte s 10-14denní pracovní neschopností.
  • Orientační cena operace: 18 000 Kč


Co na to říká odborník? 

Ptáme se primáře MUDr. Dušana Záruby z Ústavu estetické medicíny.

Pokud vás trápí jakékoli kosmetické vady a nedostatky, rádi byste je vyřešili, návštěvu kliniky estetické medicíny neodkládejte. V mnoha případech se totiž vyplatí přijít dříve než později. V mladším věku je kůže ještě dostatečně pružná a dovoluje přistoupit k některým operacím s menším rozsahem jizev, které v pozdějším věku lze již obtížně provádět, protože požadovaný efekt nebude dostatečný. Při osobní konzultaci lékaře seznámíte se svými obtížemi a představami, získáte dostatek informací o možném řešení a konkrétním zákroku, jeho efektu, průběhu i rekonvalescenci. Zkušený odborník vám ale také může v tuto chvíli doporučit i jiné možnosti estetické medicíny a naopak navrhne operační zákrok až s odstupem času, kdy operace zaručí mnohem lepší a trvalejší výsledek.

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
22. 9. 2014

DISKUZE K ČLÁNKU

VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Buďte krásná a sebejistá s Bobbi Brown

Na jaře spustila Bobbi Brown Cosmetics kultovní a inspirující kampaň krásy Pretty Powerful, a to...

Titulka pro: Cellu-cup proti celulitidě

Cellu-cup proti celulitidě

Trápí vás celulitida? Vyzkoušejte Cellu-cup.

Péče o pleť

Podzimní krása: známe triky, jak odolat počasí!

S nástupem podzimu přichází vítr, tepelné změny a vlhkost ve vzduchu. To všechno má ale...

Titulka pro: Soutěž o liposukci BodyTite v hodnotě 30 000 Kč.

Soutěž o liposukci BodyTite v hodnotě 30 000 Kč.

Trápí vás přebytečné faldíky a celulitida? Nevíte si rady s přetékajícím bříškem nebo silnými stehny?

Titulka pro: Biofáze probudí enzymy ve vaší pleti

Biofáze probudí enzymy ve vaší pleti

Přemýšlíte, jak oživit svou pleť a vyřešit různé dermatologické problémy? Vyzkoušejte Biofázi.

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ORIGINÁLNÍ DÁREK

Přítel mě nedávno potěšil krásným dárkem. Dostala ...

OVOCNÉ KAPSIČKY

Dobrý den, chtěla bych dcerce koupit ovocné kapsičky a ...

IVF KLINIKA?

Dobrý den, ráda bych znala vaše názory na IVF kliniky. Kde ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz