Zdraví

Patero budoucích maminek

Sbírání kytiček

Toužíte stále více po vlastním miminku? Přizpůsobte tomu svůj životní styl. Začněte s drobnými úpravami, a až poté se pusťte do větších změn. Je to právě duševní pohoda a správně fungující tělo, které mohou pomoci při vašem snažení. O jakých úpravách mluvíme? Pojďme si je představit.

Udělejte si čas na hormonální jógu

Patříte mezi ženy, které tráví hodiny ve fitness, a pokud z vás neteče po tréninku pot, berete ho jako nedostatečný? Zkuste trochu zvolnit a vyměnit jeden silový trénink za pomalou hormonální jógu. Pokud naopak patříte k ženám, které mají od přírody hubenou postavu a cvičení nevyhledávají z estetických důvodů, pak by snaha o miminko mohla být tím správným impulsem k zapojení sportu do vašeho běžného života. Jógová terapie je sestavena ze speciálních cviků, které tělo vracejí do přirozené hormonální rovnováhy.

Přizpůsobte svůj jídelníček

Váš jídelníček může být sestavený ze zdravých ingrediencí, v době snahy o miminko byste však měla zařadit větší množství potravin s vysokým množstvím folátu. O kterých je řeč? Zdrojem folátu může být špenát, brokolice, chřest nebo avokádo. Ale i játra, granátová jablka, ořechy nebo dokonce ovesné vločky. Folát má pro lidský organismus mnoho přínosů, mimo jiné přispívá k růstu zárodečných tkání během těhotenství nebo pomáhá k normální psychické činnosti.

Čas na výměnu doplňků stravy

Pravděpodobně už nyní konzumujete některé doplňky stravy, které napomáhají vašemu tělu ke správnému fungování nebo ke snížení únavy. Pokud se snažíte o miminko, měla byste svou ranní dávku o nějaké látky rozšířit. Prvním může být již zmíněný folát, nebo-li kyselina listová, kterou i přes snahu nemusíme potravou získat dostatek. Dále byste měla myslet na myo-inositol a pro jeho lepší vstřebatelnost ho užívat společně s alfa-laktalbuminem. Pokud nechcete do ranní rutiny přidávat několik různých prášků, můžete je konzumovat naráz v sáčcích INOFOLIC® PREMIUM. Při výběru produktu byste měla myslet také na své BMI, tedy poměr mezi výškou a tělesnou hmotností. Složení jednotlivých produktů se může lehce lišit složením, které je přizpůsobováno výši BMI, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků. Příkladem jsou kapsle INOFOLIC® Combi PREMIUM, které jsou obohacené o d-chiro-inositol.

Inofolic premium
Inofolic premium

Pozor na hon za ovulací

Máte pocit, že během plodných dnů musíte mít sex a milování se stalo spíš povinností než radostí? Zkuste na chvíli zapomenout na váš společný cíl a vrátit do ložnice vášeň. Právě v případě početí totiž platí, že kvalita převažuje nad kvantitou. A milujte se i během dní mimo ovulaci. Pravidelná ejakulace sice snižuje objem a koncentraci spermií, ale zlepšuje jejich pohyblivost a zvyšuje kvalitu jejich genetického materiálu. Právě kvalitní spermie mají klíčovou roli při otěhotnění. Pravidelnou ejakulací se spermie nezdržují v chámovodech, kde by mohly být poškozovány volnými kyslíkovými radikály.

Nemyslete na zákaz stresování

Období, kdy se snažíte o miminko, se může stát velice stresujícím. A první rada, kterou vám okolí či internet nabídne, je „hlavně se nestresuj, to nepomáhá.” Jak na to? Najděte si jednu aktivitu, u které jste schopna zklidnit mysl a soustředit se jen na ni. Může to být malování, tanec, nebo četba knížky. Naučte se základy meditace a otevřeně o svých pocitech komunikujte. S partnerem, kamarády, nebo klidně s terapeutem. Zkrátka s kýmkoliv, kdo vás místo nevyžádaných rad vyslechne a uklidní.

Komerční prezentace

Zdroj informací: lejdyeshop.cz
Zdroj fotografií: lejdyeshop.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků