Krása

Péče o pleť a vlasy v létě

Horké počasí svádí k tomu používat méně vrstev. Jak v případě oblečení, tak i pečujících tělových a vlasových přípravků. Je to správná cesta?

Nenechte se oklamat zdáním příjemného pocitu, ani tím, že léto přece přeje odhalení. Vlasy i pleť v létě potřebují ochranu a výživu.

Péče o vlasy

Častý pobyt na slunci vlasy vysušuje, ty rovněž jemně zesvětlají. A pokud nenosíte venku klobouky nebo jinou pokrývku hlavy, před sluncem se nikam neschová ani vlasová pokožka. Ještě náročnější podmínky čekají vaší „hřívu“ u vody. Neustálé namáčení a sušení je vyčerpává a poškozuje stejně jako mořská sůl nebo chlór bazénové vody. Proto je třeba vlasy důkladně propláchnout, během léta používat hydratační šampony, ochranné spreje a regenerační vlasové masky.

Hledáme správný fototyp

Při výběru sluneční péče je dobré řídit se rovněž fototypem vaší pleti. Velmi světlá pleť, která se na sluníčku často spálí, patří do fototypu 1 a potřebuje produkty s vyšším SPF. Naopak snědá pleť, která se dobře a snadno opaluje, má fototyp 4. U té stačí používat krémy s nižším ochranným filtrem. Obličej, nárty, chodidla, kolena, uši a nos představují citlivá místa, na která byste měli dávat pozor. A i když se nikde cíleně neopalujete, určitě nezůstáváte celý den doma, musíte občas na ulici. Používejte krémy či fluidy s ochranným faktorem. Především váš obličej je nutně potřebuje.

Vybíráme opalovací krémy

Existuje celá řada opalovacích produktů, určitě už máte svoje osvědčené. A pokud ne, pak vězte, že sušší pleti vyhovují spíše oleje, té mastnější zase mléka lehčí konzistence. Pozor však na to, že oleje mají většinou nižší ochranný faktor a často podporují bronzové opálení. Doporučují se používat až na lehce opálenou pokožku.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: Notino
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků