Kosmetika

Péče o pleť na konci zimy: peeling i jemné tónování pomohou rozzářit pleť

Každoročně svou pleť během zimního období chráníme jako drahocenný poklad před nepříznivými vnějšími vlivy jako je mráz, vítr a střídání nízkých venkovních teplot s příjemnou teplotou našich příbytků.

Co by měla každá z nás udělat proto, abychom jaro přivítaly s rozzářenou a svěží pletí?

Klíč k úspěchu je v každodenní pravidelné péči vhodně zvolenými a kvalitními přípravky. Pravidelná péče o pleť zahrnující čištění, tonizaci a hydrataci je jistě už pro každou z nás samozřejmostí. Pokud si nevíte rady, svěřte se s důvěrou do rukou zkušené kosmetičky, která vám ochotně poradí. Všechny dobře víme, že právě každodenní rituály péče o pleť přinášejí nejlepší výsledky. Kromě toho však můžeme bez ohledu na věk a typ pleti v tomto období přidat pár speciálních přípravků pro odstranění unaveného vzhledu pleti.

Peeling

Odstraňte odumřelé kožní buňky jemným peelingem a odhalte novou, svěží vrstvu pleti. Pozor na pleť s červenými žilkami, pro kterou není vhodný mechanický peeling. Čím jemnější pleť máte, tím obezřetněji si při výběru výrobků počínejte. Mým osobním tipem je gomáž. Jemná krémová textura odstraňuje nečistoty, hrubou kůži a odumřelé kožní buňky a zároveň obsahuje zklidňující aktivní přísady. Je vhodná pro všechny typy pleti. Zanechává pokožku krásně revitalizovanou, jemnou a hedvábnou.

Maska

Dalším krokem je pleťová maska. Naneste ji na obličej, krk i dekolt. Po peelingu pleť mnohem lépe vstřebává účinné složky, které maska obsahuje a dokáže je beze zbytku využít.

Tónování pleti

Jako příprava na jaro jsou vhodné krémy s lehkým tónovacím efektem, případně s obsahem samoopalovacích složek, které dodají během pár dnů vaší pleti krásný, sluncem políbený a zářivý vzhled. Pro okamžitou barvu naneste tónující hydratační krém.

Pestrá strava, vhodný pitný režim a pravidelný pohyb, nejlépe na čerstvém vzduchu, samozřejmě zdravý vzhled pleti ještě umocní.

Autor: kosmetička a vizážistka Marie Mandelíková

Zdroj informací: kosmetička a vizážistka Marie Mandelíková
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků