Krása

Péče o vlasy v létě: chraňte je před slunečním zářením

Ochrana vlasů před škodlivými slunečními paprsky je stejně důležitá jako ochrana kůže. Speciální vlasová kosmetika určená pro slunečné dny vlasy hydratuje, chrání před slunečním zářením a dodává jim lesk.

Na kůži poměrně snadno poznáte, když už je na ní slunečních paprsků moc. Na vlasech ale vliv slunečního záření tak rychle vidět není. I jim ale přílišné slunění škodí. Během léta je vhodné vyměnit běžnou vlasovou kosmetiku za tu, která je určena pro pobyt na slunci. Řada přípravků obsahuje speciální šampón, ochranný sprej a intenzivní kúru a jsou opatřeny speciálními látkami, které obsahují voděodolné UV-filtry.

Sluneční vlasová kosmetika je určená k běžnému používání, nahrazuje tu, kterou lidé používají během zbytku roku. Není proto nutné nakupovat běžnou vlasovou kosmetiku společně se sluneční, stačí pouze jedna. Sluneční vlasovou kosmetiku lze použít na suché i vlhké vlasy těsně před pobytem na slunci, během něj i po něm.

Sluneční vlasová kosmetika určená pro použití před pobytem na slunci chrání vlasy před slunečními paprsky, působením větru, mořské soli, chlorované vody a před blednutím, takzvaným šisováním. Naopak vlasová kosmetika určená k aplikaci po návratu z opalování nebo od moře vlasy regeneruje, uhlazuje, vrací jim lesk a sílu.

Na rozdíl od opalovacích krémů nemá vlasová kosmetika různé stupně ochranných faktorů. Je tedy vhodná pro každého. Všechny typy vlasů reagují na UV záření identicky, není proto třeba vybírat speciální sluneční kosmetiku. Výjimkou jsou jen vlasy poškozené trvalou ondulací nebo častým barvením a odbarvováním. Ty jsou citlivější a potřebují intenzivnější péči.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: kadeřnictví Parvee
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků