Kosmetika

Péče o pleť v chladném počasí: důležitá je výživa a ochrana

Zima je pro naši pleť obzvláště náročným obdobím. Když teploty klesnou, mazové žlázky zpomalí svou činnost a ochranná lipidová bariéra pleti se oslabí. Pleť rychleji ztrácí hydrataci a je méně vyživená, jelikož se krevní cévky, které ji zásobují kyslíkem a výživnými látkami, začnou zužovat.

Chladný vítr může naši pleť podráždit, vysušit a způsobit problémy. Měli bychom zmínit působení teplotních změn, když vyjdeme ven z vyhřáté místnosti. Ani v zimě bychom neměli zapomenout na sluneční paprsky.

Pleť vyživujte, hydratujte a chraňte

Již od začátku chladného období bychom měli chránit svou pleť vhodným krémem. Ideální řešení představuje krém určený speciálně pro zimní období. Často je najdete s označením winter care cream nebo cold cream. Jeho úkol spočívá v posílení ochranné lipidové bariéry pleti, která je vystavena chladu a větru. Pamatujme také na to, že poškození pleti nezpůsobují jen UVB, ale také UVA paprsky, které mohou zapříčinit předčasné stárnutí pleti. Slunce svítí i v zimě. 

Vhodný ochranný denní pleťový krém je základním krokem v zimní péči o pleť. Jelikož pleť vyžaduje v zimním období komplexní péči zahrnující hydratační, vyživující a regenerační kosmetiku, pečujte o svou pleť po celý den – nejen když se chystáte jít ven. Nutností je intenzivní hydratační krém určený na noc. Čas od času je dobré jednorázově dodat pleti pořádnou dávku energie ve formě pleťové masky. Masky působí rychleji a zaručují okamžitý efekt. Na zimu je nejlepší intenzivní hydratační pleťová maska.

Určitě víte, že každodenní mytí mýdlem a vodou způsobuje vysušení pleti. Proto pro zimní období obzvlášť doporučujeme jemné hydratační čisticí přípravky podle typu pleti. Suché pleti nejvíce vyhovují krémové přípravky. Ostatní mohou vyzkoušet například čisticí pleťový gel.

Myslete i na ruce a rty

Nejen pleť obličeje je velmi citlivá na chlad. Nízké teploty dokáží potrápit také rty a ruce, které se snadno vysuší a rozpraskají. Proto používejte vhodný balzám na rty a ruce ošetřete speciálním krémem na ruce, bohatým na intenzivní hydratační a regenerační složky. Krém můžete použít i jako intenzivní zábal na ruce. Na hřbety rukou naneste silnější vrstvu krému, překryjte mikrotenovou fólií (postačí obyčejný svačinový sáček ) a na 15 minut zabalte do nahřátého ručníku. Po uplynutí stanované doby zábal odstraňte a přebytek krému setřete nebo vmasírujte do pokožky rukou.

Autor: kosmetička Marie Mandelíková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: MM beauty & colours
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků