Bydlení

Podle čeho vybíráte prostěradla?

Téměř všichni si dávají záležet na výběru povlečení. Volí takové, v němž se jim bude příjemně usínat a které svým potiskem barevně zapadne do místnosti. Ale co prostěradlo?

I to by si zasloužilo vaši pozornost. Přece jenom má na kvalitu spánku také nemalý vliv. A navíc se prodává ve spoustě materiálů, velikostí i barev. 

Zatímco mezi povlečením vede bavlna, froté prostěradla jsou jasnou volbou pro většinu lidí. Není divu, mají totiž vysokou savost a krásně hřejí, což se hodí zejména v zimě. Pro letní období však existují vhodnější varianty.

Bavlna, či jersey? 

Sháníte-li prostěradla spíš na léto, budou vám vyhovovat materiály jako bavlna a jersey. Bavlnu pravděpodobně znáte, hodně se využívá i pro výrobu povlečení, jelikož je dobře prodyšná a savá. Bavlněná prostěradla mají dlouhou životnost, vyrábí se snad v nekonečném množství barev a dají se využívat celoročně. Z 100% bavlny jsou koneckonců vyrobena i jersey prostěradla. Ve srovnání s bavlnou jsou však velmi jemná. Také je lze vypnout až o čtvrtinu původní velikosti, díky tomu se mohou vyrábět bez většího množství umělých příměsí. Jen se o ně musíte správně postarat, před prvním použitím se doporučuje vyprání na maximální stupeň uvedený na cedulce. 

Pro alergiky volte bambus 

Máte doma alergika, či jste sami na něco alergičtí? Pak vás potěší prostěradla z bambusového vlákna. Bambus pojme až čtyřikrát více vlhkosti než bavlna, je odolný vůči bakteriím, plísním i roztočům. Budete tak spát v čistotě. Nezapomeňte na správnou velikost Myslíte, že ve velikosti se splést nelze? To se mýlíte. Například v případě, že máte jednolůžko o standardní velikosti, ale vyšší matraci, oceníte širší prostěradlo. Standardní velikost by se vzhledem k výšce matrace nemusela natáhnout. 

Barva už je pak jen třešničkou na dortu. Zamíříte-li do e-shopu RodinneBaleni.cz, objevíte obyčejná bílá prostěradla i různé zajímavé odstíny. Volba je na vás.

KP
Foto: rodinnebaleni.cz


Diskuze: příspěvků