Zdraví

Podzim podle Feng Shui: posílení energie kovu pomáhá prevenci deprese

Probíhající podzim a přicházející zima oslabují výrazně aktivní energie. Podzim patří k energii kovu a zima k energii vody. Obě tyto fáze ( kov i voda ) jdou silně proti energii ohně, která je zdrojem naší radosti a smyslu života.

Úbytek aktivní energie na podzim a v zimě může pro mnoho lidí znamenat opravdu složité a nepříjemné období. Útlum energií může vytvořit útlum vaší psychiky, ale i vašeho těla. Může se tak stát, že nebudete mít chuť do žádné činnosti, nebudete mít na nic náladu. Mnozí z vás by se raději někam zahrabali a probudili se až na jaře.

Podzim je období odpočinku a regenerace hlavně proto, abyste na jaře mohli opět „vystartovat“ v plné síle. Proto byste si měli toto období naplánovat tak, abyste pokud možno nemuseli řešit nic zásadního, těžkého a složitého. Nemělo by vás čekat nic, co by vyžadovalo velké množství aktivní energie. Bylo by to pro vás vyčerpávající a mohlo by to posílit hrozbu vzniku depresí.

Pokud patříte mezi více labilní jedince, kteří opravdu trpí depresemi, můžete svoji energii posílit využitím energie kovu. Tato energie slouží kromě jiného k posilování a zpevňování. Může tedy pomoci i k posílení psychiky.

Je-li tedy psychika oslabena, můžete ji zpevnit tím, co vytváří energii kovu. Zde můžete slabší psychiku posílit silnými pravidly a rituály. Ke kovu patří také čistota. Ideální tak může být spojení těchto dvou forem kovu – pravidla a čistota. Vytvořte si proto pevná pravidla spojená s očistou, hygienou, úklidem apod. Stanovte si přesný čas, kdy které činnosti budete dělat, protože i čas je energií kovu. Pokud budete mít takto pevně nastavená pravidla, stačí se jimi jen řídit a nemusíte o této činnosti vůbec přemýšlet. Soustředíte se jen na dodržování těchto pravidel.

Pokud se vaše mysl soustředí na danou činnost, nebude myslet na něco, co může vyvolávat právě různé nepříznivé psychické stavy. Když své rituály budete navíc opakovat pravidelně, bude se tato energie posilovat a depresivní stavy budou ustupovat.

Autor: Jiří Čerňák

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Thinkstock

Diskuze: příspěvků