Akce

POHÁDKOVÁ VÝSTAVA ARABELA

Každé dítě miluje pohádky, tak proč mu nedopřát výlet do jedné z nich? Na zámku v Sokolově jsou totiž vítáni i ti nejmenší diváci oblíbeného pohádkového seriálu Arabela a Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. Interaktivní výstavu tu můžete navštívit až do 28. října.

Na výstavě budete moci obdivovat úžasné kostýmy nejen královské rodiny, ale i dalších bytostí z Říše pohádek. Pokud snad vaše dítko zatouží po vyzkoušení pohádkového kostýmu, nebude mu tato možnost odepřena. Navíc si můžete svou malou princeznu nebo mladého čaroděje podle libosti vyfotografovat.


Seriál, který vznikl už před 32 lety díky spolupráci Václava Vorlíčka a Miloše Macourka, byl založen i na řadě kouzelných předmětů a rekvizit, které na výstavě samozřejmě nesmějí chybět. Je libo kouzelný prsten, křišťálovou kouli nebo snad cestovní plášť? K vidění toho bude ale mnohem víc.


Užijí si ale i ti neposední a zvídaví. Kde jinde byste si mohli sednout na královský trůn, lehnout do postele patřící babičce Červené Karkulky nebo si vyzkoušet korunu pana krále? A pokud budete unavení, nezbývá nic jiného než si jen sednout do obývacího pokoje rodiny Majerových a sledovat jeden z dílů oblíbené Arabely.


Více informací najdete na www.omks.cz

 

Připravila: Katka
Foto: Muzeum Sokolov
26. 9. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků