Akce

Pozvánka do světa krásy

Sbírání kytiček

Ve dnech 18. a 19. února 2011 bude probíhat v O2 aréně veletrh kosmetiky, kadeřnictví a životního stylu WORLD OF BEAUTY & SPA, na němž se představí okolo tří set nejvýznamnějších firem a značek kosmetických produktů.

Těšit se můžete na bohatý program: zájemci o relaxaci, masáže a aromaterapii se mohou v průběhu pátečního dopoledně zapojit do jedinečného atraktivního výukového programu DEXTER ACADEMY v prostorách odborného salonku či absolvovat relaxační masáž na stánku této firmy poblíž pódia. Odpoledne je pak určeno odborníkům – pravidlům a zákonům v oboru, novým poznatkům z dermatologie, anti-agingu a péči o tělo. Péči o nohy je věnován samostatný celodenní seminář České podiatrické společnosti. Sobotní program v salonku se zaměřuje na tajemné vůně aromaterapie a další příjemné relaxační metody.

Pro ty, jež přitahuje móda, trendy a chtějí být „in“, je připraveno několik typů z hlavního pódia. V pátek od 11.30 vystoupí Pavel Bauer a jeho hosté: nejprve představí nové trendy předních světových značek Estée Lauder, Clinique & Matrix, ukáže, jak se líčí „High Definition make up“ pro HD systémy (speciální make-upy pro vysoké rozlišení, v němž vysílají některé televize). Následovat bude módní přehlídka Paula Bruna (designer Pavel Křivánek – Kolekce Šampion). Odpoledne nám tento přední vizážista zahájí soutěž CREATIVE IMAGE TEAM (sponzor: Estée Lauder, Clinique a další), kdy osm nejlepších finálových kadeřnicko-vizážistických týmů bude líčit a česat trendové téma DECADENT BEAUTY. Závěrem nás provede přehlídkou módy na téma soutěže přední módní designer Petr Kalouda. A jak tento trend definuje pro vizážisty sám Pavel Bauer?

Decadent Beauty:

Jste znuděni a rozladění uniformitou a šedí, která nás obklopuje v každodenním životě? Máte pocit prázdnoty a beznaděje? Vymaňte se proto pocitu marnosti a stereotypu, vytvořte své vlastní dílo díky své kreativitě a postoji vůči kráse, umění a společnosti tak, jak ji vnímáte vy. Nechte se vyprovokovat mystičností, erotikou, tajemnem k vytvoření vlastního postoje a předneste jej prostřednictvím kreativně vytvořeného líčení, účesu a stylingu. 

Pro kadeřníky budou v pátek Jan Cigánik, Jan Hlaváček, Martin Loužecký, Blanka Hašková a Ondra Veselý vyhlašovat a předvádět nové trendové téma soutěže „INSPIRACE 2012”. Část dne bude věnována mistrovským soutěžím ve zdobení nehtů a manikúře.

Sobotní den bude patřit juniorům – finalistům soutěže z Lanškrouna. Módní záležitost bude předvádět Štěpánka Podroužková a finalisté soutěže ve fotomakeupu – téma Pin-up girl.

Pin-up girl

Pin-up girl (z angl. dívka přišpendlená na vývěsce) představuje modelku, která pózuje na masově produkovaných, atraktivně vypadajících fotografiích (nejčastěji zobrazována na plakátech – tzv. posterech, nebo na stránkách nástěnných kalendářů), které jsou součástí tzv. pop kultury. Termín pin-up je používán i pro ilustrované nebo kreslené obrázky, které jsou často tvořeny emulací fotografií. Fotografie vyjadřuje uměleckou myšlenku, která propaguje zboží, nebo poskytuje prezentaci atraktivního sex symbolu glamour modelky nebo herečky zajímavé pro širokou veřejnost. Zobrazení pin-up obrázků je sezónní, rychle zastarává a je často obměňována novými tvářemi. Pin-up girl jsou většinou zobrazením celé figury dívky v oblečení zdůrazňující postavu v plavkách , prádle nebo v jiném jinak lehce vyzývavém oblečení. Idolem byla nepřístupná, aristokratická krasavice. V dnešní době můžeme hledat inspiraci v Christině Aguilery.

Připravila: Katka
Foto: WORLD OF BEAUTY & SPA
7. 1. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků