Móda

Prague Fashion Weekend představí kolekce českých návrhářek

Sbírání kytiček

Fascinuje vás svět módy, lesk prestižních přehlídkových mol a celebrit? Pak si nenechte ujít II. Prague Fashion Weekend a o víkendu 24.-25. 9. 2011 si naplánujte cestu do Pařížské ulice. Čeká vás módní událost roku!

Přehlídkové molo v Pařížské ulici ovládne v sobotu 24. září od 16,00 velká módní přehlídka osmi oblíbených českých návrhářek. Zahájí ji známá česká oděvní návrhářka Hana Havelková, která právě přichází s novou kolekcí „Geometrie versus draperie“ určenou pro podzim a zimu 2011-2012. Návrhářka už tradičně vsadila na jednoduché, čisté, vzájemně kombinovatelné modely s maximálním důrazem na estetiku, perfektní zpracování a funkčnost. „V nové kolekci zaměřené na městský glamour jde o harmonické spojení protikladů: ostré linie a výrazné geometrické barevné plochy změkčují krásně splývavé materiály, na kterých vynikne rafinované řasení“, říká Hana Havelková, která se při tvorbě nové kolekce opět inspirovala svými oblíbenými styly – kubismem a funkcionalismem.

Z použitých barev nechybí návrhářčina oblíbená černá s akcenty bílé, antracitově šedé a ostře modré. Z materiálů převažují jako vždy ty přírodní, zejména kvalitní a příjemně nositelné úplety, které lichotí křivkám ženského těla. Na přehlídce uvidíme celkem patnáct nových modelů, v nichž nechybí společenské šaty, topy, sukně, kalhoty i praktické komplety určené pro denní nošení. Podívanou završí noblesní róba z černého tylu s kovově zlatou výšivkou a flitry.

Část modelů z přehlídky, některé z použitých doplňků i všechno oblečení z návrhářčiných limitovaných sérií bude možné hned po přehlídce vyzkoušet v butiku HH v blízké Dušní ulici. Ten tu založila Hana Havelková jako vůbec první z českých návrhářek už v roce 1993. V současné době se tu nachází celá módní čtvrť, která úspěšně prosperuje vedle nejdražších světových značek soustředěných právě v nedaleké Pařížské.

„Na přehlídkách pořádaných přímo v centru Prahy nebo Vídně se mi líbí, že zážitek z pravé módní show přibližují opravdu všem, kteří se přijdou – zdarma a bez pozvánky – na takovou akci podívat, “ říká návrhářka. A navíc: podle Hany Havelkové mnozí lidé právě takhle zjistí, jak zajímavé a nositelné oblečení dnes české designérky a designéři vlastně navrhují a produkují.

Na sobotní přehlídce se s Hanou Havelkovou dále představí nová tvorba Martiny Nevařilové, Taťány Kovaříkové, Beaty Rajské, Hany Stocklassové, Ivany Follové, Jaroslavy Procházkové a značky E.daniely.

Více informací hledejte na www.fashionweekend.cz nebo www.havelkova.com

 Z kolekce HH - Geometrie versus draperie

Z kolekce HH – Geometrie versus draperie

 

 Z kolekce HH - Geometrie versus draperie

Z kolekce HH – Geometrie versus draperie

 

 Z kolekce HH - Geometrie versus draperie

Z kolekce HH – Geometrie versus draperie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připravila: Zuzana

Foto: 2media, Tomáš Beran©, studio HH

20.9. 2011
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků