Akce

Pražská muzejní noc

Sbírání kytiček

Již po deváté otevřou pražská muzea a galerie své dveře návštěvníkům v netradičním čase – v nočních hodinách. Unikátní akce, kterou každoročně navštíví desítky tisíc návštěvníků (v loňském roce bylo zaznamenáno téměř 182 tisíc návštěvnických vstupů), přináší ojedinělou možnost prozkoumat kulturní bohatství naší metropole ve zcela ojedinělé atmosféře.

V sobotu 9. června 2012 od sedmi hodin večer až do jedné hodiny ráno budou obyvatelům Prahy i jejím návštěvníkům zdarma zpřístupněna muzea a galerie, ale také řada dalších kulturních institucí, které se do Pražské muzejní noci zapojily.

Rekord muzejní noci je opět pokořen – do akce se zapojuje zatím nejvyšší počet participujících institucí, a to celkem 39. Ty nabídnou svůj program v 65 objektech. Mezi nováčky, kteří zase o něco více zpestří nabízený program, se řadí AMoYA, Botanická zahrada hl. m. Prahy, Dům národnostních menšin, Meet Factory či Novoměstská radnice.

Tak jako každý rok, i letos bude vše doplňovat bohatý doprovodný program. Tradiční expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti ožijí neobvyklými zážitky a akcemi. Můžete se těšit na přednášky, koncerty, filmové projekce, soutěže a další zajímavé akce (více viz Doprovodné akce). A pořadatelé Pražské muzejní noci nezapomínají ani na nejmenší účastníky. V mnoha institucích bude připraven speciální doprovodný program pro děti, vezměte tedy své ratolesti za poznáním, a zprostředkujte jim tak nebývalé zážitky z objevování kulturního světa (více viz sekce Program pro děti).

Doprava i vstupné do objektů zdarma!

Připravila: Magda
Info: www.prazskamuzejninoc.cz
Foto: www.prazskamuzejninoc.cz
5. 6.2012

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků