Společnost

Přemysl Pálek jako srdcový král

Sbírání kytiček

Přemysl Pálek stále hraje, zpívá a tančí už od dětství, kdy začínal v plzeňské taneční skupině Storm. Dnes už je hlavně stálicí v muzikálech Divadla Kalich, kde ho nově čekají písně Elvise Presleyho v muzikálu Srdcový král. V letně a vesele laděném rozhovoru nám prozradil také něco o své kutilské vášni.

V září tě čeká v Divadle Kalich další hlavní role, už se připravuješ a jak se těšíš?

Příprava je samozřejmě důležitá a rozhodně nikdy nechci nic podcenit. Ale moje současná příprava se zatím vyznačuje tím, že nedělám nic a nabírám sílu po ukončené divadelní sezóně. Byl to náročný rok a člověk si musí opravdu odpočinout, abych v příští sezóně mohl kvalitně fungovat pro diváky. Na novou roli v muzikálu Srdcový král se těším moc! Elvisovi písně se příjemně zpívají, čeká mě spolupráce s novými lidmi a je to pro mě zase posun o kus dál.


V Kalichu máš za sebou legendární role v Pomádě, Horečce sobotní noci, jaký hudební styl máš nejraději?

Nedá se říct, že mám nějaký hudební styl nejraději. Miluji vše, na co se dá dobře tančit a co mi nažene husí kůži. Příkladem je hudba Michaela Jacksona.


Pojďme trošku do historie. Jak se vlastně dostal Přemysl Pálek k divadlu?

No já mám pocit, že už od malička, tedy od dětství hraji jedno velké divadlo. Ale opravdu vážně to začalo před osmi lety. To jsem dostal možnost hrát představení Tančírna. A od té doby se divadlu věnuji naplno.


Dnes máš již také svoji rodinu, vedeš dceru k umění, zpěvu, tanci nebo ji raději chráníš od tohoto světa?

Určitě ji od kumštu neženu pryč a nechráním. Nechávám ji dělat to, co ona sama chce. Tak je to nejspíš nejrozumnější. Zákazem stejně člověk nic nezmění.


Často v Divadle Kalich alternuješ s Honzou Křížem. Existuje mezi herci přátelství a kamarádství nebo je to spíš o rivalitě?

Rivalita? Mezi námi dvěma ani omylem. Možná to mezi některými herci a zpěváky tak funguje, ale my dva jsme v pohodě. Když je na nastudování muzikálu něco málo přes měsíc, tak se potřebujete spíš vzájemně podpořit než bojovat. Honza je parťák a vzájemně se pozitivně hecujeme.


Ve volném čase jsi také trošku kutil. To je tvoje hobby nebo je to z donucení?

Trošku kutil? Jsem totální kutil! Šíleně moc mě to baví! Dejte mi kus dřeva a já vám z toho udělám třeba párátka a ještě vám tam vypálím monogram s věnováním.


Máš nějaké nesplněné přání?

Ano, to mám. Potřebuji velkou kutilskou dílnu, abych si mohl vyrobit oblek. Protože, to já jsem IronMan.


Připravila: Katka
Foto: Kalich
4. 8. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků