Krása

Při výběru zimní bundy do města hledejte kvalitu

Sbírání kytiček

Plánujete si letos pořídit novou zimní bundu? Chcete vybrat opravdu kvalitní? Pak doporučujeme při výběru nesledovat pouze to, jak bunda vypadá a jakou má barvu, ale také to, jaké má vlastnosti.

Nepromokavost zimní bundy

První věcí, kterou byste měla sledovat při jejím výběru, je její nepromokavost. Přece jen, v zimních měsících se tato vlastnost rozhodně hodí. Nepromokavost zimní bundy se udává v tzv. vodním sloupci, což je hodnota vyjádřená v milimetrech. Čím je tato hodnota vyšší, tím lépe. Do města stačí bohatě zimní bunda s vodním sloupcem 3 – 5 000 mm, lyžařské bundy pak mají zákonitě tyto hodnoty postavené výše, klidně kolem 20 000 mm.


Prodyšnost zimní bundy

Dalším důležitých vodítkem při výběru je také dobrá prodyšnost bundy, jinými slovy, bunda musí „dýchat“. Zimní bundy s dobrou prodyšností odvádí pot a zabraňují tak přehřátí organismu, zpocení a případnému nachlazení. Kvalitní a značkové zimní bundy nabízejí i další praktické vychytávky, které ve městě jistě oceníte. Například dámské zimní bundy Hannah jsou velice často vybaveny odepínatelnou, případně nastavitelnou kapucí, lepenými švy a v některých případech i odepínatelným sněžným pásem, který se hodí v případě, že s novou bundou plánujete vyrazit i na hory.


Jaké barvy se letos budou nosit?

Prakticky všichni výrobci zimních bund již letošní kolekce představili. Většina z nich má v nabídce klasiku v podobě bundy s převahou černé barvy, velice často kombinované s prvkem některé z dalších barev, ale najdou se i motivy odvážnější. Zajímavou volbou mohou být  zimní bundy Husky , které letos nenabídnou jen precizní zpracování a vysokou kvalitu materiálů, ale právě i možnost výběru z široké řady barevných motivů. Podobně jsou na tom i zimní bundy Hannah, které mimo vysoké kvality nabízejí i více než zajímavou cenu. Stále oblíbenější jsou i zimní bundy s různými barevnými potisky, které má také většina výrobců v nabídce. Loňských prodejním hitem byly péřové bundy Hannah, které z pultu zmizely prakticky ihned po uvedení kolekce na trh.


Volte raději dražší, ale kvalitní

Kvalitního zimního oblečení je na trhu celá řada. Stejně tak bohužel i toho nekvalitního. Při výběru tak sázejte na svůj instinkt a nebojte se prodejců ptát. Ti kvalitní vám s výběrem zimní bundy rádi pomohou a vysvětlí vám rozdíly v jednotlivých materiálech. Dobrý tipem může být nákup zimní bundy přes internet, díky němuž můžete ušetřit nejen váš čas, ale i peníze. Pokud máte obavu z toho, že vám bunda nebude sedět, můžete v klidu využít 14 denní lhůtu pro výměnu nebo vrácení zboží, kterou je povinen každý internetový prodejce poskytnout.

Komerční prezentace
Foto: archiv firmy
20. 8. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků