Volný čas

Přinese hvězdné VIP Prostřeno! také hvězdné zážitky?

Sbírání kytiček

Máme tu další týden a s ním i nové tváře kulinární šou. Dnes vás do svého soukromí pozvou a možná i překvapí cvičitelka Hanka Kynychová a herec Viktor Limr, ve čtvrtek zpěvák Petr Kotvald a herečka Alice Bendová.

Opět se tedy tvůrcům pořadu povedlo dát dohromady vyrovnané hosty, tedy alespoň co se týká pohlaví. Bude-li to mít vliv nejen na vaření, ale zábavu, posoudí až diváci.

Hančina dietně delikátní kuchyně

Když známá cvičitelka říká, že ji vaření baví, přece jen trochu znejistíme. Opravdu je možné, aby tahle štíhlá dáma, která má tři děti, pobývala v kuchyni ráda? Ví se o ní, že jí sice často, avšak málo a navíc podle zásad racionální výživy Naštěstí ovšem dnešní hostitelka dodá, že její kuchyně je o něco dietnější, ale proto, aby se hned po jídle nemuselo jít odpočívat na sedačku. Přece jen jsme trochu na vážkách – nebude svým spolubojovníkům servírovat lístek zelného salátu?

Cvičitelka a původně zahradnice, která je však už pěkných pár let známá díky aerobiku, uvítá Alici, Viktora i Petra ve svém domě. Kuchyni pro ni vyrobil její manžel, ale protože při tom tak trošku koukal na sebe a je vysoké postavy, všechno je tu přece jen o něco výš, než by Hance vyhovovalo. Ovlivní to snad její menu? Posuďte sami. Jako předkrm se chystá anglická pečeně a olivový krém, pak se bude podávat polévka minestrone, hlavním chodem se stanou úžasné perličky s pečenými bylinkovými bramborami a role sladké tečky tentokrát připadla čerstvým fíkům s ricottou a medem. I my musíme uznat, že tohle menu je sestaveno opravdu zajímavě.

Co na to však řeknou hosté? Budou se cítit před jídlem stejně lehce jako i po něm, jak slibuje kuchařka? To je zatím překvapením… Prozradíme jen, že Hanka roli hostitelky bere s veškerou vážností a aby se k pokrmům podávala rovněž dobrá vína a správně připravená, pozvala si také sommeliéra. Jak se s tím popasuje Petr Kotvald, který skoro nepije? A kdo ze soutěžících pochválí dezert slovy, že je geniální? Cimbálovka, kterou si dnešní kuchařinka pozvala jako zábavu pro své hosty, to asi nebude…

Viktor servíruje zážitky

Sympatický herec, kterého aktuálně můžete vídat v seriálu Cesty domů, se přiznal, že ke své profesi přišel tak trochu jako slepý k houslím. Bude totéž platit také pro jeho kulinární výtvory? „Vařím rád a podle receptů. Když začínám, mám přesnou představu v hlavě, jak bude jídlo vypadat a chutnat.“ Na rozdíl od Hanky se na své hosty těší v menším bytě, což však nijak neovlivňuje jeho přístup k plotně.

„Hledal jsem jídla, která dobře vypadají,“ říká dnešní kuchař a vysvětluje, co má na mysli. Začne se krabím salátem, pokračování patří francouzské cibulačce a pak to přijde – pomalu pečená kachní prsa se švestkovou omáčkou určitě všechny soutěžící odrovná! A pokud ne, mohou si dát dezert, tedy jogurtovo-malinové brulée. Prostě zase dobře vymyšlené meníčko, které se navíc podává tak, že Alice, Hanka i Petr můžou „jíst“ rovněž očima.

Ani dnešní hostitel neponechá nic náhodě, protože myslí i na vhodný výběr vín. „Ty seš zadanej, viď?“ vtipkuje vdaná Hanka s ženatým Viktorem. „Ježíš, ta je výborná! To byla harmonie,“ rozplývá se Alice nad polévkou. A Petr souhlasí… Budete stejně jako dnešní vipky zažívat chuťový, byť jen teoretický, orgasmus? A dostane Viktor samé desítky? Až se jeho hosté dozví, jakou jim nachystal zábavu – neurazí se? Dívejte se na dnešní VIP Prostřeno!, dozvíte se to a ještě mnohem víc!

Připravila: Marcela

Foto: archiv FTV Prima

9. 10. 2012 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků