Probuďte své spermie k životu

Žijeme ve 21. století. Máme velmi dobrou životní úroveň, cestujeme po celém světě, používáme nejmodernější komunikační technologie, létáme do vesmíru a dožíváme se vysokého věku. Protipólem toho všeho je stále se zvyšující špatné životní prostředí, vyšší míra stresu, méně pohybu, chemicky ošetřené potraviny a více nových nemocí.

Titulka pro: Probuďte své spermie k životu
Zobrazit fotografii v galerii

Užíváme si tohoto pohodlného života a prosazujeme názor, že je třeba nejprve cestovat, finančně se zajistit, zařídit si vlastní bydlení a pořízení potomka zcela plánovitě odkládáme na pozdější dobu. Máme spoustu času, avšak po letech najednou zjistíme, že už nám bylo 35 let a marná snaha o otěhotnění už trvá půl roku, rok, dva roky....


Ženy si uvědomují, že něco není v pořádku, a začnou se zajímat o své zdraví. Absolvují několik návštěv u svého gynekologa, a když se stále nedaří, navštíví se svým partnerem specializované pracoviště, které se léčbou neplodnosti zabývá. Je to pracoviště, kam zvláště muži chodí s velkou nevolí a hlavně se strachem, jak dopadne jejich vyšetření. Stále kolují předsudky, že když se nedaří ženě otěhotnět, je chyba pouze a jen na její straně. To je ale velký omyl. Stále více neplodných párů navštěvuje centra asistované reprodukce právě proto, že muži nemohou oplodnit své partnerky. Ne že by nechtěli, ale proto že nemohou. Kvalita jejich spermií je stále horší a horší. Jedna studie dokonce uvádí, že když bude současný trend pokračovat stejným tempem, budou muži kolem roku 2030 zcela neplodní. Současní muži ve věku 20 – 35 let jsou z 50 % neplodní, nebo je výsledek jejich spermiogramu velmi špatný.


Ptáte se, co způsobuje tento stav? Jak už jsem se zmínil, je to nekvalitní životní prostředí, máme málo pohybu, jíme nezdravě, jsme ve stresu, kouříme a pijeme alkohol. Svůj stav si také můžeme zhoršit častou návštěvou sauny, nošením těsného neprodyšného spodního prádla a oblečení. V neposlední řadě to mohou být genetické vady, nesestouplná varlata, zánětlivé procesy a řada dalších nemocí.


To vše jsou obecné předpoklady k tomu, aby našich spermií bylo málo, byly špatně pohyblivé a nekvalitní. Asi vás nyní napadá otázka, zda se může kvalita spermií ovlivnit tak, aby byly oplodnění schopné. Na tuto otázku získáte odpověď právě v centru asistované reprodukce, které vám provede podle druhu obtíží příslušná vyšetření.


V každém případě doporučuji všem mužům, aby se více pohybovali, měli více pohybu na čerstvém vzduchu, nekouřili a nepili alkohol. Také je důležité mít pravidelný sexuální styk, alespoň jednou za tři dny a v případě odloučení od partnerky to může muž vzít vše do svých rukou.


Zdravě se stravujte a do svého jídelníčku zařaďte zvýšené množství vitamínu C, E a kyseliny listové. A pokud chcete mít ze svých spermií zdravé a rychlé plavce, nezapomeňte na selen, zinek a koenzym Q10. Tyto velmi důležité prvky napomáhají k tomu, aby spermie byly rychlejší, zdravější a bylo jich potřebné množství.
Ze své praxe jsem zaznamenal, že u mužů, kteří užívali potřebné množství selenu a zinku, se zlepšila kvalita jejich spermií až o 70 %.

Tip redakce

Bioaktivní B-Daddy

Bioaktivní B-Daddy
Bioaktivní B-Daddy

Týmy vědců zkoumaly vliv nedostatku některých látek na tvorbu a kvalitu spermií a na základě toho byl vyvinut zcela nový doplněk stravy Bioaktivní B-Daddy. Tyto příznačně modré kapsle obsahují biologicky aktivní koenzym Q10 a SelenoPrecise, patentované kvasnice s organicky vázaným selenem. Selen je velmi důležitý stopový prvek, který pomáhá k tvorbě normálních zdravých spermií a chrání jejich genetický kód před poškozením. Koenzym Q10 zase všem buňkám v těle dodává energii, kterou právě zrovna spermie potřebují k tomu, aby překonaly náročnou cestu pochvou ženy k vajíčku. Zakoupíte v každé lékárně. Bližší informace najdete na www.b-daddy.cz.

 

 

 

Autor: MUDr. Daniel Schmitz, Stellart – Centrum asistované reprodukce Teplice, www.stellart.cz

Foto: iStock, Pharma Nord
6. 11. 2012

 

DISKUZE K ČLÁNKU

0

morfologii žádné tablety nezmění

ODPOVĚDĚT

0

já jsem problémy spočetím ani náhodou neměla, měla jsem více méně problémy abych do to nepřišla :-)

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Toužíte po dítěti? Srovnejte si cyklus a psychiku

Ve staré Číně znamenal velký počet zdravých dětí povinnost vůči císaři. Malé rodiny bývaly terčem...

Titulka pro: Co vás čeká při léčbě neplodnosti?

Co vás čeká při léčbě neplodnosti?

Rok od roku má stále více párů problém s početím. Tato skutečnost je přikládána nejen...

Titulka pro: Hormonální jóga proti neplodnosti i bolestivé menstruaci

Hormonální jóga proti neplodnosti i bolestivé menstruaci

Trpíte hormonální nerovnováhou? Musíte polykat hormonální tablety nebo se snažíte užívat bylinky? Vyzkoušejte hormonální jógu?...

Jaké jsou varovné signály neplodnosti?

Jaké jsou varovné signály neplodnosti?

S počtem neplodných párů roste i míra edukace v této oblasti. Stále více mladých lidí...

Titulka pro: Zatočte s roztoči

Zatočte s roztoči

Každou noc sdílíme postel spolu s 1,5 až 2 miliony prachových roztočů a bakterií. Účinnou...

Titulka pro: Intimní problémy: pomoci mohou bylinky

Intimní problémy: pomoci mohou bylinky

Většina z nás zná vleklé problémy s nejrůznějšími záněty ženského charakteru. Znesnadňují nám každodenní život...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Kdo s tím máte taky problém podělte se prosím o zkušenosti, ...

ÚNIK MOČI

Kdo s tím máte taky problém podělte se prosím o zkušenosti, ...

E-SHOP DROGERIE

Ráda bych tip na e-shop kde bych koupila kvalitní prací ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2020, MeziŽenami.cz