Společnost

Proč milujeme záporáky. Také jim fandíte?

Sbírání kytiček

Přestože Tom Hiddleston exceloval jako super padouch, nic to nebránilo tomu, aby před pár lety nezískal titul NEJ muže planety. A i když Hugh Laurie zase na svou postavu protivného lékaře nepěl zrovna ódy, právě díky ní si přišel na velmi slušné peníze.

Určitě znáte jméno Hugh Laurie, a pokud se vám hned nevybaví, o koho jde, dodáme název seriálu, v němž ztvárnil hlavní roli – Doktor House. Rovněž herce Toma Hiddlestona proslavily ne zrovna milováníhodné role. Ale proč ne?!


Lékař-protiva proslavil Hugha Laurie

Lékařské prostředí je také u nás velmi oblíbené téma televizní produkce, ovšem málokterý herec se může pochlubit takovým věhlasem jako Hugh Laurie. Brit žil se svou postavou doktora House ve stejnojmenném seriálu dlouhých osm let, což mu kromě popularity a nemalých honorářů přineslo i pocuchané nervy. Fanoušci si totiž postavu nerudného lékařského protivy velice oblíbili, a tak jeho představitele oslovovali, kde se jen dalo. Davové šílenství však Hughovi příliš nesvědčilo. Aby si uchoval soukromí alespoň při jízdě v autě, pořídil si do něj tmavá skla. Své udělala také dlouhá natáčecí doba v Los Angeles, přičemž hercova rodina – žena a tři děti – zůstala v rodné Británii. Slavný herec posléze řekl, že v průběhu natáčení trpěl silnými depresemi a chodil na terapie. Dokonce si prý přál mít autonehodu, aby měl od House alespoň pár dní pokoj.

Pochybujeme, že stejně negativně se pak Hugh vyjadřoval, když mu role vynesla dva Zlaté glóby a titul nejlépe placeného televizního herce. Porovnejte si sami – za jednu epizodu dostal až sedm a půl milionu korun. Role cynického lékaře ho katapultovala mezi hereckou elitu, která si svou další práci může sama vybírat.


Aktuálně

Pokud si za pár dnů, přesněji 22. 2. naladíte televizní stanici AMC, můžete se těšit na osmidílný špionážní thriller The Night Manager. Roli bývalého válečného veterána a nyní nočního manažera jednoho hotelu ztvárňuje Tom Hiddleston, v další hlavní roli miliardáře, který svůj byznys založil na prodeji zbraní teroristům, se představí právě Hugh Laurie, kterého jsme se optali:


V centru příběhu stojí kontrast mezi nočním manažerem a miliardářem, což se dá přeložit jako souboj dobr se zlem. Jak jste to vnímal vy?

„Bývalý voják Pine je ztracená duše. Je vznešený, odvážný, čestný a slušný, ale neví, co se svým životem. Rozhodne se, že se postaví nepříteli, kterého mu milenka popsala jako „nejhoršího člověka na světě“ – to je popis miliardáře Ropera. To jsem se musel naučit být.

Příběh není schematický. Původní cíl Pinea je svrhnout to monstrum, ale zároveň nemůže popřít fakt, že ono monstrum má – jak už to bývá – v sobě cosi vábivého, přitažlivého a okouzlujícího. Že všechny zlé věci, které dělá, mají svou logiku, skoro až půvab. Jsou chvíle, kdy Pine balancuje na hraně temnoty, kdy si nejste jistí, kterým směrem se vydá. Ptáte se sami sebe, jestli Roper na této hraně nebalancuje také – třeba chce být chycen, třeba chce být zrazen. Divák musí sám posoudit, kdy jsou Pine a Roper krůček od toho, aby překročili hranici v opačném směru – kdy Roper může vrazit nůž sám sobě do hrudníku a kdy se Pine může stát tím, co chtěl původně zničit.“


Sexy záporák Tom Hiddleston

 

Tom Hiddleston

Toma určitě znáte jako super padoucha zvaného Loki z filmu Avengers. Roli nedoceněného bratra blonďatého nadčlověka s kladivem si tehdy ještě nepříliš známý britský herec zahrál už ve filmu Thor. Společnosti Marvel, která adaptace svých obrázkových sešitů pouští na plátna kin, se ale zalíbil tak, že ho v Avengers obsadila do stejné role, a udělala dobře – ohlasy kritiků byly výborné. A co na to herec? Ten se nechal slyšet, že natáčení bylo v podstatě masochismus, pěkně drsné podmínky a souboje s Chrisem Hemsworthem alias Thorem udělaly své.

 

Ovšem vyplatilo se. Díky Lokimu získal Tom Hiddleston spoustu nabídek na další role v Hollywoodu. A nejen to. V roce 2013 byl magazínem Hello! vyhlášený jako nejatraktivnější muž planety.

Přijde i vám tak sexy?

Připravila: red
Foto: profimedia
16. 2. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků