Zdraví

Feng Shui: proč nedržet v zimě dietu

Mnoho lidí si dělá vrásky, že díky vánočním svátkům přijdou o svoji štíhlou linii. Mohu vám od těchto zbytečných vrásek pomoci. V zimním období nám dieta neprospívá. Takže si žádné vrásky nedělejte.

Je dobré si stále připomínat, že člověk je stejnou součástí přírody, jako všechny ostatní bytosti. Ať už se vám to líbí nebo ne, vaše tělo se na podzim naladí na tzv. zimní „mód“ jako celá příroda. Toto zimní nastavení má základní úkol: zajistit, abyste zimu ve zdraví přežili a s dostatečnou silou se mohli vrhnout do nových aktivit na jaře dalšího roku. Zima s sebou přináší chlad a velmi slabé energie.

Chlad

Chlad nesvědčí našemu zdraví. Má tendenci prostupovat do těla a tím oslabovat jeho důležité orgány. Velmi často oslabuje ledviny, které jsou zdrojem tzv. životní energie, tj. energie. Pokud je tato energie oslabena, projeví se to nemocí a nebo rychlým vyčerpáním.

Tělo bojuje proti chladu tím, že vytváří teplo, které chlad oslabuje. Čím většímu chladu je tělo vystaveno, tím více musí tepla vyrobit. O to více tak spotřebovává zbytečně svoji energii. A to má souvislost s druhou nepříjemnou skutečností zimy a to je nedostatek energie.

Pasivní energie

V zimě jsou energie silně jinové – pasivní. Proto tělo, když potřebuje vytvářet energii tepla proti chladu, nemůže čerpat energii zvenčí a spotřebovává jen energii vlastní. A protože je příroda chytřejší než my všichni dohromady, chrání člověka před vyčerpáváním této energie tím, že tělo na zimu obaluje tukem.

Proto jsou Vánoce a celé zimní období časem, kdy se má hodovat, jíst maso i sladké. Uchráníte  svou životní energii. Po zimním období přichází správně období půstu, kdy se vše opět srovná. Tělo se pročistí, zbaví se přebytečných tuků, aby se mohlo zdravě a vesele pustit do nových aktivit s přicházejícím jarem. Takže pokud myslíte nyní na dietu, tak na ni klidně zapomeňte.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Škola Feng Ren Shui, lektor Feng Shui Jiří Čerňák, akademiestesti.wordpress.com/
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků