Cestování

Procházka předvánoční Prahou: Ze staroměstského náměstí, přes Kampu až na Loretu

O víkendu začne advent, čas koled, předvánočního shonu a lovu dárků. Vyrazte na procházku předvánoční Prahou. Nudit se určitě nebudete.

Staroměstské náměstí a vánoční strom

Na Staroměstském náměstí se už v sobotu 26. listopadu rozsvítí vánoční strom. Tím začnou vánoční trhy. Strom měří 25 metrů a rostl 58 let.

Vánoční trhy

Vánoční trhy v Praze potkáte skoro na každém rohu. Největší budou tradičně na Staroměstském a Václavském náměstí. Tak jako každý rok se můžete podívat na desítky stánků, kde naleznete nejen dárky, dekorace, porcelán, ale také občerstvení, trdelníky, perníčky a cukroví. Za zmínku jistě stojí i trhy na Pražského hradě. Na Jiřském náměstí začaly 23. listopadu. Vánoční strom se rozsvítí 27. listopadu v 16:30 hodin.

V neděli 27. listopadu se rozsvítí vánoční strom i na Petrském náměstí a Kozím plácku.

Krmení labutí

Krmení labutí během adventu je tradicí v nejedné rodině. Na hladině Vltavy se kromě obrovských hejn labutí prohánějí také kachny či potápky. Takže doma natrhejte na kousky dva až tři dny staré rohlíky nebo raději nakrájejte zeleninu a hurá k Vltavě. Vyrazit krmit labutě můžete na náplavku, Malou Stranu, Kampu nebo v blízkosti Vyšehradského železničního mostu.

Výstavy betlémů

Součástí Vánoc je neodmyslitelně také betlém – scenérie krajiny, v níž se uprostřed chléva mezi zvířaty narodil Ježíšek, za kterým se vydávají lidé ze všech koutů světa. Milovníci klasických betlémů si i letos přijdou na své. Výstav betlémů je v Praze hned několik, takže si můžete vybrat a případně jednotlivé výstavy porovnat.

Procházku můžete zakončit na pražské Loretě na Hradčanech.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/zlate-vanoce-na-prazskem-hrade-16698,www.praha1.cz/rozsviceni-vanocnich-stromu-2022/
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků