Sport

Protančete se ke skvělé kondici. Vyzkoušejte fit dance

Sbírání kytiček

Bude-li i tentokrát jedním z vašich předsevzetí dostat se do kondice, proč otálet? Začněte hned teď a neodkládejte své cíle na nový rok. Už jste slyšeli o fit dance? Vyzkoušejte tenhle taneční program a zamilujte si cvičení jednou provždy.

Začít cvičit je pro mnohé to nejtěžší. Proto je velmi důležité vybrat si cvičení, které vás bude bavit a u kterého dokážete vydržet dlouhodobě. Pro někoho je to běh, pro jiné posilování ve fitness centru a pro dalšího třeba jen dlouhé procházky. Nepatříte-li ani do jedné skupiny, co takhle zkusit to přes tanec?

Co je fit dance?

Fit dance je cvičební program, který vám pomůže formovat postavu pomocí tance. Zahrnuje různé hudební i taneční styly, které se zaměří na celé tělo. Každý si tak najde to svoje a navíc se při tomhle typu cvičení rozhodně nebudete nudit. Cílem totiž je hlavně si to co nejvíc užít a pořádně se odreagovat. Koncept fit dance je podobný zumbě či některým stylům tance jako latino, samba, jive a další, takže si můžete být jistí, že po každé lekci budete odcházet s čistou hlavou a pozitivní náladou.

Tip: Pořiďte si oblečení, ve kterém se budete cítit pohodlně a krásně. Zapomeňte na volné tepláky a velké tričko. Hezká sportovní podprsenka, legíny či joggers a k tomu správná obuv zaručí, že se budete cítit dobře i zpocení.

Co procvičíte?

Většina cvičebních programů se po dnech zaměřuje na jednotlivé části těla. Při tanci ale zformujete celé tělo, spojíte posilování a kardiocvičení. Zapojením celého těla zároveň zapojíte i všechny svaly. Navíc se nemusíte bát toho, že by vám to nešlo, není totiž důležité tančit přesně podle instruktora, zásadní je, že se hýbete.

Jak to funguje?

Hlavním principem fit dance je intervalový trénink, pro který je typické střídání rychlého a pomalejšího tempa. Právě to je nejvhodnější kombinace pro spalování tuků a formování těla. Tančení vás udrží v kondici jak fyzické, tak psychické.

Jak se připravit?

Pokud vám není po chuti představa lekce ve fitku, můžete cvičit i doma. Potřebujete k tomu však dostatečný prostor pro pohyb. Podle nejrůznějších tréninkových videí pak snadno zvládnete odcvičit plnohodnotnou lekci. Společné lekce mají tu výhodu, že vás ostatní potáhnou, když už nebudete moct. Navíc vás také budou motivovat k lepším výkonům. Nenechte se proto odradit strachem, že nejste dobří nebo že nemáte žádnou kondici, a zahoďte svůj stud. Velmi rychle totiž zjistíte, že mnoho lidí, které na lekcích poznáte, má úplně stejné pocity.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Zalando
Zdroj fotografií: Shutterstock
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků