Společnost

První máj, lásky čas. Jak ho prožijí seriáloví herci?

Sbírání kytiček

Přestože venku to nevypadá zrovna jarně, kalendář se ošálit nedá, a tak už za pár přijde první máj. Už víte, co budete tento den dělat? Pokud ne, inspirujte se známými hereckými osobnostmi, jež můžete vídat v seriálu Přístav.

Některé tradice jsou vysloveně milé, což platí také pro první máj. Proto bychom měli vyrazit do přírody nebo alespoň nejbližšího parku, tam si najít rozkvetlý strom a pod ním se políbit s tím, kdo je našemu srdci nejbližší.
 

Ivana Andrlová: Práce bude mít přednost

„Nejsem člověk, který nějak zásadně ctí významné dny, ať už se týkají mě, nebo druhých lidí. Když se řekne 1. máj, vybaví se mi, jak jsme my děti čekaly, až nám tatínek kdysi za dob hlubokého komunismu přinese nafouknuté balónky. Což tehdy vůbec nebyla běžná věc. Do průvodu jsme někdy chodili, někdy ne. Letošní 1. máj budu trávit pracovně, protože – myslím – natáčím,“ říká herečka.
 

Martin Zounar: Koho políbí?

Oblíbený herec má jasno. Pokud nebude pracovat, stráví první máj se svou dcerou Claudinkou. „A Claudince pusu pod rozkvetlou třešní určitě dám. Uvaříme si něco dobrého a program přizpůsobíme počasí. Když bude hezky, určitě vyrazíme někam ven,“ uvádí.

Martin Zounar

 

Kristýna Kociánová: Čeká ji výpomoc kolegy?

„Mně se v souvislosti s tímto datem vybaví prvomájový průvod, kam jsem jako dítě chodívala. Mám kamarádku, která je na 1. máje narozená, takže má zaručeno, že vždycky dostane pusu pod rozkvetlým stromem. Rodiče jí jako malé řekli, že průvod se koná na počest jejích narozenin a ona tomu pár let věřila,“ vzpomíná Kristýna. Polibek pod třešní jí přijde jako milá tradice, hezčí než svatý Valentýn. „Když budu točit, tak o ni asi poprosím Vaška Jiráčka, který hraje v seriálu mého partnera. Abych neuschla,“ směje se.

Kristýna Kociánová

 
Václav Jiráček: Dvojitý svátek

„1. máj vnímám jako svátek lásky se všemi jeho tradicemi, takže samozřejmě ctím a dodržuju políbení pod rozkvetlým stromem. Moje přítelkyně Natálie má ten den navíc narozeniny. Den předem – 30. dubna – plánujeme velký večírek, takže na 1. máje vstáváme trochu s kocovinou, ale s úsměvem,“ svěřuje se.

Václav Jiráček

 
Připravila: red
Foto: FTV Prima
28. 4. 2016

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků