Rodina

Jak na spokojenější vztah

Zaručený recept, jak udržet dlouhodobě spokojený vztah, neexistuje. Přesto máme několik tipů pro spokojenější vztah.

Nepsaná pravidla v partnerství či manželství

Zajímejte se. Ptejte se svého partnera, jak se měl nebo mu jen tak během dne zavolejte nebo napište sms. Nemusíte spolu probírat jen nákup k večeři nebo výchovu dětí. Od věci není ani pochvala. Neplést si ji však s pochlebováním. Pochvala nic nestojí a říct někomu, že něco udělal hezky, nebo že mu to dnes sluší, umí divy.

Nikdo není dokonalý a nikdo neříká, že budovat vztah je jednoduché. Jste na to ale dva. Než začnete protějšku něco vyčítat, zamyslete se, jak byste danou situaci vyřešili sami a lépe. Rozhodně je lepší, když se nad rozbitým hrnečkem zasmějete a půjdete společně koupit nový, než se kvůli tomu pohádat.

TIP: Vzpomínky na problémy vyřešené úsměvem vás budou provázet celý život a častokrát z problému vznikne úsměvná historka, kterou budete vyprávět k pobavení přátelům.

Bylo by bláhové myslet si, že po mnohaletém vztahu bude váš sexuální život stejný, jako v prvních měsících seznámení. Na celoživotní postelovou smršť můžete nejspíš zapomenout, ale na intimnosti rozhodně ne. Ty jsou kořením celého společného života. Někdy nastane situace, kdy muž prostě „nemůže“. Podle statistik se s tímto problémem setkala nadpoloviční většina mužů ve věku nad 40 let. Výjimkou nejsou ani mladí muži. Pokud za postelovými problémy stojí přepracovanost, únava, požití alkoholu atd., není třeba hned navštěvovat lékaře a dělat ukvapené závěry. Existuje mnoho možností, jak si zpestřit radovánky dospělých.

Žijte společný život, ne dva životy vedle sebe. V takovém vztahu se může jednoduše stát, že se vzájemně odcizíte. Vše krásné vyprchá a zbydete si jen jako společníci. Sdílejte proto společně svoje radosti i starosti, ptejte se, tolerujte se a neustále se od sebe učte. A hlavně se doplňujte.

Připravila: Katka

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: https://eugenetherapy.com/article/7-tips-for-a-happier-relationship/,https://www.amherst.edu/campuslife/health-safety-wellness/counseling/self_care/healthy_relationships/10_tips_for_health_realtionships
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků