Domácnost

Redakční testování: vertikální napařovač oděvů Tefal Pro Style Care Mon Parfum

Sbírání kytiček

Vertikální napařovač oděvů je přesně to, co jsme chtěli vyzkoušet.

Asi každému se občas stane, že někam spěchá, vyndá ze skříně vyžehlený a uložený model a on je trošku pomačkaný. Ne moc, ale zase není tak úplně v pořádku, lehce přežehlit by snesl. Většinou se nám úplně nechce vyndávat žehlicí prkno, postel ho většinou zastane. 

Nejvíc práce je s kousky z citlivých materiálů, které se musí žehlit opatrně, ideálně nepřímo. Občas se pak stane, že sice přežehlíte jeden pomuchlaný sklad, ale jinde si naopak pohoršíte. Nakonec přeci jen dojde na žehlící prkno. 

Vertikální napařovač oděvů Tefal Pro Style Care Mon Parfum nabízí ještě něco navíc. Díky němu skvěle provoníte prádlo kapičkou svého oblíbeného parfému. Je to jednoduché: do nástavce vložíte napařovací násadu Mon Parfum, na kterou jste aplikovali jen pár kapek parfému či oblíbeného esenciálního oleje. 

Vertikální napařovač oděvů Tefal Pro Style Care Mon Parfum Foto: Tefal

Na rukojeti napařovače vyberte ten správný z pěti různých nastavení páry pro různé typy látek, a můžete se dát do práce. Nová hlavice XL Delta Steam Head páru optimálně rozptýlí, takže naráz zasáhne celou plochu oblečení na stojanu. Speciální konstrukce navíc umožní žehlení na jinak nedostupných místech a díky nepřetržitému parnímu výkonu 42 g/min jednoduše dosáhnete precizního a hladkého vyrovnání látky. 

Napařovač je připraven k práci již za 45 vteřin, proto finální úprava outfitu těsně před odchodem netrvá dlouho. Kromě nástavce Mon Parfum je součástí balení kartáček na pevnější tkaniny, nástavec na vytvoření puků, nástavec k odstranění žmolků, prachu i chlupů, a také ochranná rukavice na ochranu ruky při detailním napařování. 

Velmi jsme ocenili, že napařovač je vždy připraven k použití. Nemusíte nic vyndávat nebo uklízet. Prádlo zavěsíte na ramínku na držák, pustíte a vyrovnáte nedokonalosti. My jsme ho testovali ke konci zimy a skvěle s ním načechráte umělé kožešiny na bundách. Provonění prádla je extra bonusem navíc. 

Hlavně, když na jaře vyndáte ze skříně věci, které tam ležely celou zimu a už moc vábně nevoní. Ne, že by smrděly, ale rozhodně se nedají označit jako svěží. Nemusíte je prát, stačí je přežehlit. I bez přidání parfému je parou osvěžíte. 

Trochu nevýhodou může být, pokud máte málo místa a museli byste ho vždy vyndat a pak zase uklidit.

Rukavici ani nástavec na vytvoření puků jsme nepoužili. 

Více informací najdete na www.tefal.cz.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Tefal
Foto: Tefal

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků