Tipy

Reischi na posílení imunity

Imunita je něco, co s věkem oslabuje a je hodně ovlivněna patogeními traumaty, životním stylem, výživou a genetickou výbavou zděděnou po rodičích.

Mnoho z nás trpí chronickými problémy, které mají kořeny v minulosti aniž bychom si toho byli vědomy. A i když existují opravdu úžasné léčivé rostliny, která dokáží posilovat imunitu jako je cibule, česnek a nebo echinacea, tak tyto rostliny působí jako přírodní antibiotika a stimulují imunitní systém. Ale pokud jsou užívané ve velkém množství nebo příliš často, tak to nevyhnutelně vede k přestimulování a autoimunní reakci, kdy organizmus začne útočit na vlastní buňky organizmu což vede k zánětu tkání.

Z výše popsaného důvodu je dobré pro posílení imunitního systému hledat rostliny, které působí na imunitu nikoliv antibiotickým mechanismem, ale prostřednictvím zlepšení buněčné komunikace na úrovni dendritických buněk a makrofágů, což zvyší schopnost rozpoznávání a ničení patogenů. Nemůže tak dojít k přestimulování imunitního systému, ale pouze to učiní existující imunitní buňky iteligentnějšími a šikovnějšími, něco jako kdyby prošli nějakým kurzem pro speciální bojové jednotky. Schopnosti těchto buněk jsou zcela zásadní při zásazích proti útočníkům z řad patogenů, vakcín a dokonce proti rakovinným buňkám.

Je prokázáno, že polysacharidy v Reishi spouštějí a podporují růst kostní dřeně, což je místo kde se imunitní buňky vytvářejí a obnovují. Ale Duanwood Reishi nezvyšuje jen počet T lymfocytů. Ona dokáže i zlepšovat inteligenci -schopnost vykonávat svoji práci u všech typů imunitních buněk. Například u NK buňky (NK natural killers – angl. natural killer cells, přirození zabíječi) představují 3.hlavní subpopulaci lymfocytů, 5–20 % lymfocytů. Dále u buňek, které vytvářejí protilátky a u T buňek, které jsou odpovědné za rychlou odezvu při objevení nových nebo „v paměti uložených“ antigenů.

A Duanwood Reishi dokonce dokáže navrátit k normálu přestimulovaný imunitní systém, který už je v stavu akutní autoimunitní reakce kdy atakuje sám sebe. Příklady tohoto stavu jsou poruchy jako astma a revmatoidní artritida, dvě vysilující autoimunitní onemocnění, u kterých je klinicky prokázáno výrazné zlepšení po suplementaci Reishi.

 

Ne všechny produkty z Reishi jsou stejně účinné. Aby Reishi byla pro vaše tělo přínosem mělo by se jednat o extrakt s minimálně 40% obsahem polysacharidů. Více informací o tom jak poznat kvalitní Reishi ZDE.

 

Více informací najdete na www.superionherbs.cz.

 

 

Připravila: Katka
Foto: Superionherbs


Diskuze: příspěvků