Volný čas

Rodina v březnu podle Feng Shui

Sbírání kytiček

Březen s vládou zajíce je ideální měsíc pro posílení energie rodiny. Pro rodinu je důležitý tzv. zákon „vymezení nebo omezení“. Ten nám říká, že vše v našem životě bychom měli mít správně vymezené, abychom věděli, co kam patří.

Vymezení rodiny

A to samé se týká naší rodiny. Měli bychom mít jasně vymezeno, koho považujeme za členy své rodiny, a kdo již do našeho rodinného kruhu nepatří (i když může být v příbuzenském vztahu). Uvědomte si kdo do vaší rodiny skutečně patří a všem těmto členům rodiny se snažte v březnu věnovat svoji pozornost (někdy může stačit i jen milý telefonát).

Energie zajíce

Zajíc je velmi dobrým diplomatem. Má sklony řešit vše tak, aby to bylo ku prospěchu všem. A to bez zbytečných hádek, konfliktů a bojů. Využijte tedy jeho energii k tomu, abyste „vyčistili“ vztahy s jednotlivými členy rodiny. Pamatujte na to, že rodina je tak silná, jak jsou silné vztahy mezi jejími jednotlivými členy. Hádky mezi dvěma členy rodiny mohou rodinu rozdělit a tím ji také oslabit.

Zajíc má velmi přátelské energie a má rád společnost, setkávání. V březnu byste mohli uspořádat setkání rodiny při nějaké rodinné události. Uspořádejte oslavu narozenin či svátku nějakého člena rodiny. Oslavte úspěch člena rodiny apod.

Energie rodiny souvisí s energií dětí a dětství. Může to tak být velmi dobrá příležitost pro uspořádání nějakého dětského dne pro děti z rodiny.

Zajíc také podporuje minulost, tradice či vzpomínky na vše hezké z minulosti. Můžete si tak v rámci rodiny připomenout nějaké krásné společné zážitky. Můžete si také udělat rodinný výlet na místo, kam jste rádi s rodinou jezdili apod.

V březnu se snažte věnovat rodině co nejvíce pozornosti. Čím více energie do ní v březnu vložíte, tím více energie pak z rodiny můžete čerpat v průběhu celého roku. A rodina je velkým zdrojem energie. Je základem pro naši bohatost a sílu. Tak se snažte se o svoji rodinu starat.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí, lektor Feng Shui Jiří Čerňák
Zdroj fotografií: Dragen Zigic on Freepik
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků