Shopping

Rohlik.cz zlevňuje díky privátním značkám a spolupráci s lokálními farmáři

Sbírání kytiček

Dle Českého statistického úřadu vzrostly spotřebitelské ceny u položek bydlení, doprava a potraviny oproti loňskému únoru o více než 11 %. Meziroční růst cen zrychluje od loňského července, tedy již 9 měsíců v řadě. Proto online supermarket Rohlík.cz pokračuje v úsilí přinášet cenově dostupnější sortiment v nekompromisní kvalitě a umožňuje tak zákazníkům ušetřit čas i peníze spojené s dojížděním za nákupy.

Svět se od počátku pandemie a války na Ukrajině zásadně změnil. Rostou ceny i nezaměstnanost a státy i firmy mění strategii na výraznější ekonomickou soběstačnost a udržitelnost. Rohlík se na tyto aspekty prozřetelně zaměřoval už od svého založení a nyní se mu přístup takzvaného „podnikání okolo komína“, tedy spolupráce s farmáři a výrobci působícími v blízkosti distribučních center Rohlíku, začíná ještě více vyplácet. Olin Novák, CEO Rohlik.cz, k tomu říká: „Udržitelnost a podpora lokálních farmářů a českých výrobců byly vždy v DNA Rohlíku. Oboje ale nyní nabylo ještě větší důležitosti. Díky tomu dokážeme našim zákazníkům nabídnout farmářské výrobky za ceny těch z velkovýroby a privátní značky áčkové kvality za nejnižší ceny na trhu. Naším cílem je totiž neustoupit z našeho standardu božího jídla a božích služeb pro každého. A pozitivně na to reagují i naši zákazníci: farmářského kuřete za cenu toho běžného jsme prodali 11x více.“

Kvalita za nižší cenu

Celkově je přístup Rohlíku velmi sympatický. Jejich program Rohlík pomáhá farmářům! přináší řetězově benefity od začátku do konce. Drobní farmáři mají zaručený odběr své úrody, Rohlík díky nim může nabídnout svým zákazníkům skutečně kvalitní produkty většinou v BIO kvalitě a zákazník za ně platí srovnatelnou cenu s potravinami pocházejícími z velkovýroby. Rohlík.cz doveze nákup až k vašemu prahu. Vše čerstvé a ve špičkové kvalitě.

Lokální a vysoce kvalitní produkty (například farmářské kuře, krůtí či hovězí maso, různé druhy zeleniny, BIO sýry a jogurty, šunky a salámy) doplňují áčkové privátní značky jako jsou mléčné výrobky Miil, kávy Ubomi, uzeniny Dacello nebo lahůdky Pappudio.

Přiznám se, že objednávat online ovoce a zeleninu jsem se dlouhou dobu obávala. Raději jsem si chtěla vybrat sama, abych měla jistotu, že plody jsou dokonalé. V Rohlíku se na dokonalost můžete spolehnout. Třeba bylinky, které v kamenných obchodech většinou nemají valnou kvalitu a pokud ji chcete, musíte si počkat na farmářský trh, jsou tady jako přímo utržené ze záhonu a je radost s nimi pracovat. A nad nabídkou kvalitního chřestu jejich fanda přímo zajásá.

Minimální stopa

Potěšující je i ekologické chování společnosti. Nákupy vozí CNG vozy s trojnásobnou úsporou emisí nebo elektroauta. A kurýr za jednu jízdu doručí průměrně 13 nákupů. Ušetřen je tedy nejen čas zákazníka, ale životní prostředí. Nově bude Rohlík pečivo dodávat v inovativních, rozložitelných KUKU sáčcích.

Rohlík není drahý

Mezi lidmi stále přetrvává mýtus, že kvalitní farmářské plodiny a výrobky jsou dražší než nabídka v kamenných obchodech. A že zejména v dnešní, rostoucí inflací poznamenané době, nezbývá než slevit z kvality a nakupovat hlavně levně. V případu Rohlík.cz je opak pravdou. “Dali jsme si tu práci a udělali nákup na Rohlík.cz a v různých dalších kamenných prodejnách. Výsledkem je, že nákup o stejné skladbě je na Rohlík.cz cenově srovnatelný nebo dokonce levnější než v kamenném obchodě,” potvrzuje Olin Novák.

S nákupem na Rohlik.cz šetří zákazník pohonné hmoty i čas

Za velkými nákupy je třeba dojíždět autem. Pokud při dnešních cenách pohonných hmot jezdíte jednou týdně do 10 km vzdáleného obchodu, ke každému nákupu musíte připočíst ještě 60 korun navíc jen za dopravu. Zdá se to málo? Za jeden rok se tato částka vyšplhá na více než 3 000 Kč**. Pokud ale nakupujete s Rohlíkem, tak je cena dopravy stále 0 Kč***. Právě díky současným cenám pohonných hmot tak nakupování s Rohlíkem nikdy nebylo výhodnější a s každým nákupem ušetříte minimálně 60 Kč.

Navíc je tu i ekologický bonus: Kurýr za svou jednu cestu doručí průměrně 13 nákupů. Zákazníci Rohlíku tak nejen že výrazně ušetří za dopravu, ale šetří i planetu. Jak jsme již zmínili, většinu rohlíkovské flotily totiž tvoří CNG vozy s trojnásobnou úsporou emisí a zbylých 40 představují elektroauta. Rohlík má zkrátka velké ekologické ambice a posouvá je neustále kupředu.

V neposlední řadě šetří zákazníci s Rohlíkem svůj vlastní čas, který mohou věnovat svým blízkým, koníčkům nebo čemukoliv smysluplnějšímu než nezáživným nákupům.

* Na základě cen benzinu a nafty ze dne 21. 4. 2022.

** Výpočet roční úspory: V textu vycházíme z předpokladu, že za nákupem zákazník cestuje každý týden 10 km (celkem tedy 20 km tam a zpět). Průměrná spotřeba jeho vozu je 6 – 7 litrů na 100 km. Zákazník tak zaplatí za cestování do obchodu u benzinového auta zhruba 59 Kč týdně (u naftového 63 Kč). Měsíčně utratí celkem 236 Kč za benzín (250 Kč za naftu) a za rok už cca 3 000 Kč. Při průměrné české mzdě 32 979 Kč to dělá necelé jedno ušetřené procento z celkového výdělku průměrného zákazníka.
***V závislosti na minimální hodnotě objednávky (cca 1 500 Kč)

Připravila: Martina Vydrová

Zdroj informací: Rohlik.cz
Zdroj fotografií: Rohlik.cz
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků