Volný čas

Rok 2023 podle čínského kalendáře: na co se zaměřit v roce vodního králíka

Rok 2023 je rokem vodního králíka. Začíná 22. ledna 2023 a končí 9. února 2024. Navazuje na vládu vodního tygra v roce 2022. Jaký bude nový rok tak velmi závisí na tom, jaký byl náš rok 2022. Vše, co se bude v roce 2023 dít, bude vycházet z toho, co nám přinesl vodní tygr.

Vodní tygr přinesl velké změny a přinesl je velmi rázně a rychle. Tygr se pohybuje skokem, a proto všechny změny byly opravdu skokové – náhlý vojenský konflikt v Evropě, skokové růsty cen energií, surovin, skokově rostoucí inflace. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál.

Měli jsme si uvědomit, že energie tygra je energie porodu, tj. zrození nové budoucnosti. Ale dokud se to nové nenarodí, nemůžeme nic dělat. Musíme na to nové počkat. A podle toho, co nového přijde, se tomu přizpůsobit. Vše nové přináší jak příležitosti, tak i rizika. Je to pro nás neznámé a v počátečních chvílích si s tím ani nevíme rady. Nemáme s tím žádnou zkušenost, je to pro nás nové. Takže nové věci často provází i chaos.

Chaos ale není příliš dobrý pro rozvoj. Vše ve vesmíru i v přírodě se řídí daným řádem a pravidly. A proto i my tomu novému musíme dát co nejdříve nějaký řád a pravidla, aby to mohlo fungovat (pravidla = jang = funkce).

V roce 2023 bychom tedy měli využít energii vodního zajíce a začít si uvědomovat a definovat, co nového rok tygra přinesl. Dávat vše do nového řádu, nastolit nová pravidla, zajistit funkci. A vodní zajíc nám k tomu dává mnoho dobrých nástrojů.

Zajíc má schopnost navazovat kontakty, spojenectví. Toho bychom měli využít. Větší sílu budeme mít, pokud věci budeme řešit ve spojení s ostatními, než když půjdeme do všeho jen sami za sebe. Cesta roku 2023 je tak ve spojování a spolupráci. Pokud ale půjdeme cestou rozděl a panuj, nebo konfrontace, můžeme očekávat nepříjemné konflikty, protože zajíc je velmi bojovný, pokud hájí své vlastní zájmy, zájmy. A navíc jsme ve čtvrtém roce kovového dvanáctiletí a kov vždy přináší i potencialitu bojů. Na to bychom neměli zapomínat.

Autor: lektor Feng Shui Jiří Čerňák

Zdroj informací: Akademie štěstí
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků