Krása

Rozevláté vlny

Nejčastější otázka, kterou v salonu slyším, je: „Co se zrovna nosí?“ Velice ráda na ni odpovídám, že dnešní svět módy je velice variabilní a umožňuje každému najít si svůj vlastní styl.

Nemusíte pravidelně obměňovat kompletně šatník, stačí, když ho doplníte zajímavými doplňky. Stejné je to i s účesem. Ne každá zákaznice si může dovolit kompletní změnu každé 3 měsíce. Je jen na kadeřníkovi, jak účes či barvu oživí.

Zajímavým oživením účesu jsou vlny. Nebojte se rozpustit své vlasy. Mnoho žen si neví rady se svými dlouhými či polodlouhými vlasy. Skvělým řešením a změnou jsou vlny v mnoha podobách. Jsou vždy sexy a dodají vlasům objem.

Pokud víte, jak na to, nezabere vám to ani moc času. Trik spočívá v technice natáčení. Důležitý je i zvolený styling, aby vlny co nejdéle vydržely. U jemných vlasů doporučuji klasickou kulmu. Vlasy rozdělte na tři sekce a začněte vzadu. Postupujte směrem k obličeji. Pramínky natáčejte asi 2,5 široké a vždy na ně nastříkejte jemně tužící kvalitní lak na vlasy. Chcete-li, aby účes déle vydržel, lokny pročešte pouze prsty a opět zafixujte lakem na vlasy. Pro rozevlátější efekt předkloňte hlavu směrem dolů a lokny pročešte štětinatým kartáčem. Vlny zůstanou volnější a budou mít jemnější strukturu.

Pokud toužíte pouze po volných vlnách a chcete svůj účes jen nepatrně změnit, natočte vlasy na papiloty. Stačí vlasy rozdělit do několika sekcí a dokonale obtočit okolo papilot. Máte-li více času, natočte mokré vlasy a nechte je dokonale uschnout. Nebo vlasy vysušte fénem a poté natočte. Po roztočení vlasy jemně pročešte širokozubým hřebenem a zafixujte.

Dnes se dají vlasy natáčet i na speciální žehličky, které mají zakulacený povrch. Ale to bych raději nechala na profesionálním kadeřníkovi.

Zopakování jednotlivých tipů:

  • vlasy na kulmu natáčejte vždy suché a čerstvě umyté
  • vlasy rozdělte do sekcí
  • natáčejte jednotlivé pramínky 2,5 cm široké
  • používejte ochranný sprej
  •  lokny nerozčesávejte, pokud chcete, aby účes déle vydržel
  • rozevláté vlny rozčešte štětinatým kartáčem

Autor: Gabriela Revellese

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: https://gabriela.revellese.cz/
Zdroj fotografií: Gabriela Revellese

Diskuze: příspěvků