Akce

S Brumíkem do ZOO

Sbírání kytiček

Máte malé děti, které mají rády zvířátka? Nyní mají možnost zapojit se do pomoci pro jedno ze tří vybraných zvířátek z pražské ZOO. Stačí jen, aby namalovaly obrázek svého favorita a věnovaly mu tak svůj hlas.

Pro malé objevitele zde bude v ZOO navíc opět připravena veselá Brumíkova naučná stezka, na které se děti dozvědí mnoho zajímavostí o zvířátkách ze ZOO. Více informací najdete na www.brumik.cz.


Brumíkova pomoc zvířátkům

Děti budou moci podpořit jedno ze tří ohroženýchá zvířátek, která se utkají o jejich dětskou přízeň, v sobotu 15. září. Pokud se vaši malí nezbedové rozhodnou dát svůj hlas gorile nížinné, Brumík pak zaštítí konkrétní projekty na záchranu těchto primátů v Africe. Komu bude naopak sympatický gaviál indický, přispěje k záchraně tohoto nejohroženějšího krokodýla na světě v indické provincii Čambal. A posledním zvířátkem, pro které budou moci děti hlasovat, je nepsaný symbol trojské zoologické zahrady – kůň Převalský. Letos se totiž bude již po sedmé organizovat transport tří koní zpět do volné přírody Mongolska, země jejich prapředků. A protože v každém dítěti se bezpochyby skrývá malý umělec, svůj hlas věnuje právě tím, že svého oblíbence nakreslí na textilní vlajku. Všechny výtvory budou následně také v ZOO vystaveny a Brumík se pak společně se zoologickou zahradou v Troji zaslouží o pomoc vítěznému zvířátku.


Poznáváme ZOO s Brumíkem

Nezapomeňte také zavítat na oblíbenou Brumíkovu naučnou stezku, která zde bude připravena i druhou zářijovou sobotu. Vaši malí rošťáci se tady nejen dostatečně proskotačí a načerpají spoustu zážitků, ale ještě se něčemu hravou formou přiučí. Během příjemné procházky zoologickou zahradou totiž narazíte na celkem 9 stanovišť s jednoduchými úkoly připravenými přesně pro vaše malé všeználky. Nezapomeňte se s dětmi také zastavit u speciálního nesoutěžního stanoviště, kde se budou moci malí nezbedové vyfotit s Brumíkem v jeho zábavném světě. Méďa Brumík bude navíc všechny statečné soutěžící povzbuzovat v disciplínách, jako je například klokaní skok do dálky, házení bodlinou na terč nebo strefování kroužků na cíl. Po splnění všech úkolů samozřejmě nebude chybět ani zasloužená odměna. Brumíkova stanoviště zaručeně nepřehlédnete, budou totiž situována vždy u některého ze zvířecích pavilonů a hned u vchodu do ZOO také dostanete veselou Brumíkovu mapku.


Přehled stanovišť s úkoly

 1. Lachtaní hostina – Nakrm lachtana tak, že mu hodíš kroužky na čumáček.
 2. Rozzlobený dikobraz – Zasáhni bodlinou terč.
 3. Opičí škola – Jsi chytrý jako opice? Slož reliéfní puzzle s obrázkem goril.
 4. Lví tlama – Nakrm lva správným jídlem, které mu od čáry budeš házet do tlamy.
 5. Nebezpečný brod – Přeskákej na jedné noze přes kameny na jezeře, nebo na nich alespoň chvilku postůj.
 6. Klokan – Skoč, jak nejdál dokážeš.
 7. Čichám čichám – Nech si zavázat oči a pak umísti rypáček nebo další prvky na správné místo na prasátku.
 8. Brumíkov – Zarybař si s rybkami a vyber si výhru!
 9. Africké pexeso – Zahraj si poznávací pexeso a poznej alespoň tři zvířátka.
 10. Smile box – Nech se vyfotit s Brumíkem v jeho světě. (nesoutěžní stanoviště)
 11. Speciální stanoviště – Brumíkova pomoc zvířátkům – Vyber si jedno ze tří ohrožených zvířátek, nakresli ho na vlajku a pokud tvé zvířátko získá nejvíce hlasů, pomůžeš mu tak zlepšit život.

Připravila: Katka
Foto: Kraft Foods
13. 9. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků