Společnost

Sabina Remundová: Vzpomínám jen na radost

Sbírání kytiček

Chcete se v divadle zasmát, až vás bude bolet bránice, ale také se zamyslet a chvílemi si možná i poplakat? Pak vám doporučujeme zajít do pražského divadla Kalich, kde dávají hru Na mělčině. V ní se kromě Ivy Janžurové, Báry Munzarové a Miroslava Vladyky představí také Sabina Remundová.

Jak se vám hraje s člověkem, kterého dobře znáte?

S maminkou se mi hraje krásně, těšíme se vzájemně na představení i jako na chvíle, které trávíme spolu. Jsem šťastná, že po pauze, kdy jsem se věnovala především dětem, přišlo představení Na mělčině, kde s námi účinkují ještě Barunka Munzarová a Míra Vladyka. Myslím, že za všechny můžu říct – jsme moc příjemná parta.

Jedna z vašich rolí, Tonička z filmu Lidice, byla pobožná. V co věříte vy?

Věřím, že tady nejsme na světě jen sami sobě „napospas“. To, jestli jeden řekne „Bůh“ a druhý „něco nad námi“ a třetí jinak, není nejdůležitější. Jen když svým vyznáním a přesvědčením neubližuje ostatním. Byly chvíle, kdy do mého života přišla bolest a zároveň radost… Jako na pomoc. O té bolesti vím, ale vzpomínám jen na radost. Možná tomu nebude rozuměno, ale tu prožitou radost v sobě udržuju živou. Věřím, že některé životní podněty a hlavně setkání nejsou náhodná.

Jste narozená ve znamení Býka, platí na vás i charakteristika tohoto znamení? A jsou vám blízké horoskopy, vliv Luny, karty, esoterika vůbec…

Moc se horoskopy a tím vším nezabývám, ale co jsem letmo pochytila a přečetla si, platí. Ta zemitost, vytrvalost, býčí umanutost, vztah k umění, ale i poživačnost, vášeň… I proto si možná jsme s maminkou v mnohém podobné – kdybych půl hodiny počkala, měly bychom i stejné datum narození.

A kdo je vaším nejlepším rádcem?

Rádcem jsem sama sobě. Nikdy jsem moc nechtěla poslouchat rady, chtěla jsem být ten, který určuje a ovlivňuje běh života kolem sebe.

Co vás nabíjí energií, kam utíkáte od starostí a povinností?

Ujíždím na chalupu. Máme ji v kraji, kde jsem šťastná a pojí se k němu mnoho radostných chvil a vzpomínek z mého dětství i dospělosti. Je to místo, kam rády jezdí naše děti, kde mám přátele. Mou městskou radostí a místem, kde odpočívám zase trochu jinak, jsem tenisové kurty. Snažím se alespoň jednou týdně hrát. Mám skvělého trenéra a z kurtu vždycky odcházím veselá a plná síly.

Jste technický typ?

Mám ráda nové technologie a přístroje jako telefony, počítače… Zlobí mě, že nejsem moc nadaná to nové chápat, a tak mi všechno zabere moc času a každá inovace mě brzdí. Už teď mi dokážou poradit moje děti, a to je jim devět a osm let. Za chvíli přijde puberta a máma bude určitě „úplně nemožná“. Ještě, že zvládám tu teplou kuchyni, to je velká deviza. Za teplou večeři, mamince porovnat počítač!:-) Ba ne, jsou hodní a už teď mi vydatně pomáhají. I bez protislužby.

Text: Marcela
Foto: Richard Kocourek pro divadlo Kalich
19. 12. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků