Sauna jako regenerační rituál pro vaše vlasy

S příchodem zimy a sychravého počasí mnoho z nás tráví čas v saunách, kde pečujeme o své zdraví, pěstujeme kulturu těla a relaxujeme před chladem tam venku. O tom, jak se správně saunovat, a jaké jsou přednosti saunování, bylo již řečeno mnoho.

Sauna jako regenerační rituál pro vaše vlasy
Další 2 fotografie v galerii

Dnes bychom se ale chtěli věnovat něčemu jinému, co není v souvislosti s návštěvou sauny často zmiňováno, a tím je péče o naše vlasy


„Saunování se může stát přínosné nejen pro zdraví našeho těla ale také regeneračním rituálem pro naše vlasy.“ říká Zuzana, spolumajitelka pražského kadeřnického salonu Journal Premium Hairdressers


Jak na to?

„Pokud si uvědomíme, že teplota v sauně se může vyšplhat až ke sto stupňům, je jasné, jak velkou zátěží jsou tyto teploty pro naše vlasy. Když vcházíme do sauny, péče o vlasy nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Stačí vlasy umýt šamponem vhodným pro náš typ vlasů a aplikovat kondicionér, který ale nesmýváme a necháme ho působit po celou dobu návštěvy sauny. S výběrem nejvhodnějších produktů se poraďte se svým kadeřníkem, je to velmi individuální a každé vlasy potřebují něco trochu jiného. Důležité je ale kondicionér důkladně opláchnout při závěrečném sprchování, tedy před odchodem ze sauny domů. Pokud jste si myli vlasy nedávno, třeba předcházející den, není nutné jejich opětovné mytí šamponem před samotnou návštěvou sauny. V tomto případě doporučujeme na vlasy použít vhodnější a šetrnější prostředek, například skvělý JOICO K-Pak Color Therapy Luster Lock, vyvinutý na bázi exotických olejů.“ vysvětluje Zuzana. 


JOICO K-Pak Color Therapy Luster Lock 

JOICO K-Pak Color Therapy Luster Lock Multi-Perfector

JOICO K-Pak Color Therapy Luster Lock Multi-Perfector


Byl vyvinutý na bázi exotických olejů – manketti a arganový olej – které vlas skvěle regenerují, vyhlazují jeho pórovitost a zaručují tak brilantní lesk. Produkty na bázi oleje vytváří na vlasech neviditelný ochraný filtr, který se postupně vstřebává, uzavírají ve vlasech vlhkost a zabraňují tak jejich poškození před vysokými teplotami. Tento produkt tedy není určen jen pro návštěvy sauny, ale můžeme ho použít také pro jednodušší rozčesávání vlasů, jako ochranu vlasů při fénování nebo v létě jako štít před UV zářením. Hlavní dominantou tohoto produktu je ochrana vlasů před blednutím barvy.  Zamilujete si ho pro jeho jednoduchou aplikaci – stačí proklepat a nastříkat přibližně z 10 cm vzdálenosti na vlasy. 


Výše zmíněný produkt, ale i další produkty profesionální vlasové kosmetiky značky Joico, zakoupíte v kadeřnictví Journal Premium Hairdressers, kde vám také ochotně poradí s výběrem těch nejlepších produktů na míru pro vaše vlasy. V článku zmíněný produkt JOICO K-Pak Color Therapy Luster Lock je nyní k dostání za bezkonkurenční cenu 407 Kč (běžná cena 554 Kč).


Připravila: Katka
Foto: Journal Premium Hairdressers

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Dobrý den. Je tu někdo, komu sauny pomohly se zdravotními potížemi? Já jsem nedávno četl článek z nějakého webu a vypadá to, že sauna je naprosto skvělá na relaxaci a i pomoc se zdravotními potížemi. Přemýšlel jsem, že bych si doma postavil vlastní saunu, ale předem bych chtěl vědět nějaké názory. Děkuji

ODPOVĚDĚT

0

Do Luhačovic se chceme zajet podívat v létě. V té době (třeba něco mezi červenec-září) snad budeme moct cestovat mezi okresy. Protože ač se mě ta situace přímo nedotýká, tak si nedovedu představit, co to s jinými obyvateli musí dělat. Manželův kamarád je třeba profesionální rychlobrusař.. no to si asi moc nepojezdil letos.

ODPOVĚDĚT

3

Sauna mi vůbec nesvědčí, ale snažím se o vlasy pečovat. Je pravda, že kvalitní přípravky na vlasy stojí dost.

ODPOVĚDĚT

4

suché vlasy olejovou výživu prostě potřebují

ODPOVĚDĚT

3

Mám dost špatné vlasy asi by bylo dobré s nimi něco děla

ODPOVĚDĚT

5

Zajímavé, co vše vlasy potřebují...

ODPOVĚDĚT

4

No, když si člověk objednává šampony od profesionálů, je to drahé vždycky. Já mám jemné, suché vlasy, tak musím mít speciální hydratační a ten stojí ještě o dost víc. Ale jsem s ním spokojená a pár měsíců vydrží, tak si nebudu ničit vlasy šampony z tržnice.

ODPOVĚDĚT

5

cena je neuvěřitelná...

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (8 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

Správná péče o vlasy podpoří jejich růst

I když je dnes díky různým metodám snadné nechat si prodloužit nebo zahustit vlasy, není...

Titulka pro: Vlasy v zimě

Vlasy v zimě

Chladné období roku má jednu velkou výhodu. Když vlasy nedrží a dělají si, co chtějí,...

Titulka pro: Vlasy v hlavní roli

Vlasy v hlavní roli

Krásné, bohaté, lesklé a zdravé vlasy jsou beze sporu naší ozdobou i předmětem obdivu a...

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Jak mít zdravé a kvalitní vlasy

Zdraví a kvalita vlasů zásadním způsobem ovlivňuje náš vzhled, proto si naši péči vlasy rozhodně...

Titulka pro: Letní péče o blond hřívu

Letní péče o blond hřívu

Není žádným tajemstvím, že blond vlasy, a zvláště ty barvené, potřebují více péče. Přirozeně plavé...

NAČÍST DALŠÍ

ŽHAVÉ DRBY

ÚNIK MOČI

Nemáte někdo zkušenost s tímhle eshopem ...

BATOH

Vybírám batoh, kde jste kupovali?

DĚTSKÝ BATOH

Kde jste sehnali kvalitní dětský batoh? Sdílejte tipy na ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

INZERCE

© 2020, MeziŽenami.cz