Krása

Sauna jako regenerační rituál pro vaše vlasy

S příchodem zimy a sychravého počasí mnoho z nás tráví čas v saunách, kde pečujeme o své zdraví, pěstujeme kulturu těla a relaxujeme před chladem tam venku. O tom, jak se správně saunovat, a jaké jsou přednosti saunování, bylo již řečeno mnoho.

Dnes bychom se ale chtěli věnovat něčemu jinému, co není v souvislosti s návštěvou sauny často zmiňováno, a tím je péče o naše vlasy.

Saunování se může stát přínosné nejen pro zdraví našeho těla ale také regeneračním rituálem pro naše vlasy,“ říká Zuzana, spolumajitelka pražského kadeřnického salonu Journal Premium Hairdressers.

Jak na to?

Pokud si uvědomíme, že teplota v sauně se může vyšplhat až ke sto stupňům, je jasné, jak velkou zátěží jsou tyto teploty pro naše vlasy. Když vcházíme do sauny, péče o vlasy nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Stačí vlasy umýt šamponem vhodným pro náš typ vlasů a aplikovat kondicionér, který ale nesmýváme a necháme ho působit po celou dobu návštěvy sauny,“ radí Zuzana.

S výběrem nejvhodnějších produktů se poraďte se svým kadeřníkem, je to velmi individuální a každé vlasy potřebují něco trochu jiného. Důležité je ale kondicionér důkladně opláchnout při závěrečném sprchování, tedy před odchodem ze sauny domů.

Pokud jste si myli vlasy nedávno, třeba předcházející den, není nutné jejich opětovné mytí šamponem před samotnou návštěvou sauny. V tomto případě doporučujeme na vlasy použít vhodnější a šetrnější prostředek na bázi olejů,“ vysvětluje Zuzana. 

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Journal Premium Hairdressers
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků