Sháníte nový spacák? Poradíme vám, který vybrat.

Léto přeje cestování. Pokud plánujete spaní v kempu, ve stanu nebo pod širákem, hodí se vám také spacák. Vybírejte ho podle toho, kde ho budete nejčastěji používat.

Sháníte nový spacák? Poradíme vám, který vybrat.
Zobrazit fotografii v galerii

Vyznat se v nabídce na trhu je docela složité. Co všechno můžete mít? „Péřový spacák nebo z dutých vláken, letní nebo třísezónní, mumii, deku či v posledních letech tak oblíbené vajíčko… Proto bych zvolil jednoduchý postup – vyberte si z níže popsaných kategorií tu, která nejlépe odpovídá vašim zájmům,“ radí Vít Hruška z portálu www.4camping.cz. 


Do kempu i na chalupu 

V tomto případě jde hlavně o pohodlí i jistou univerzálnost, abyste spacák využili v létě na cestách a v zimě třeba na chalupě. Pokud cestujete autem, váha spacáku pro vás není tak důležitá. Můžete vybírat třeba i z dvoukilových. Prostorné, ale těžší spacáky jsou dekové nebo ve tvaru vajíčka, které si oblíbili zejména ti, kdo se v klasické mumii necítí komfortně. 


Křížem krážem po Čechách 

Ve vašem případě postačí běžný spacák, s ohledem na počasí, které u nás panuje. Navíc platí, že kdyby se výrazně zhoršilo, můžete se sebrat a vrátit se domů. Pokud ovšem cestujete s batohem, jeho váha hraje roli (doporučuje se maximálně do 1700 gramů) Můžete vybírat například z levných spacáků – mumií, které nejsou ušité z nejznámějších značkových materiálů. 


Pro cyklisty

Většina cyklistů šlape na kole v létě a potřebuje tedy letní spacák, který není těžký a nezabere mnoho místa. Některé váží i 600 g, avšak ty fungují více méně jako ochrana před komáry. V kategorii do 1000 gramů je však výběr větší. Spacáky s komfortem nad +5 °C jsou stále dost malé a jejich cena závisí na hmotnosti, použitých materiálech i výrobci. 


Do ciziny 

Vyrážíte-li za dobrodružstvím za hranice, potřebujete co nejmenší spacák s co nejlepšími vlastnostmi. V nabídce třísezónních produktů (jaro, léto, podzim) hledejte takové, které se svou hmotností vejdou do 1500 g. Cena odpovídá kvalitnímu zpracování a použitým špičkovým materiálům. 


Na expedici 

Spacáky do náročných podmínek využívají nejmodernější materiály, jejichž vlastnosti a kvalita zpracování můžou v extrémních případech rozhodovat i o přežití. Kromě nejnovějších spirálových nebo směsí vláken (duté vlákno s mikrovláknem) se jako vnitřní materiál používá peří, chráněné před vlhkem nepropustnou membránou nebo proložené vrstvou syntetické izolace. Je logické, že takový spacák ovšem něco stojí. 


Vše na jednom místě 

Neztrácejte čas prohlížením internetu či listováním v katalozích a raději se vydejte do specializované prodejny nebo ještě lépe na Výstavu stanů a vybavení do přírody, která se koná až do 13. 8. na pražském výstavišti v Letňanech. Tady najdete desítky různých produktů, které si rovnou můžete vyzkoušet. 


Připravila: red

Foto: Výstava stanů a vybavení do přírody

DISKUZE K ČLÁNKU

1

My byli v červnu po znovuotevření kempů na Bítově. Máme tu lokaci velmi rádi, protože manžílek od tama pochází. Zároveň to je místo oblíbené mezi rybáři. Můj prvorozený syn je vášnivý rybář, tudíž volba byla jasná. Koupila jsem si kvalitní spacák na https://www.naturehikecz.cz a dovolenou s mými milými jsem si moc užila.

ODPOVĚDĚT

7

jééé stan a sjíždění Ohře :o) Teď už bych ale potřebovala nafukovací karimatku, polštářek... s přibývajícím věkem bolí záda, mrchy jedny :o) :o)

ODPOVĚDĚT

6

Jako rodinka s dceroou, synem a manželem jsme měli stan v něm dvě ložnice a děti nechtěly jet jinam než na Vranov - Bítov, jezdili jsme tam s partou a s lidmi, se kterými jsme se seznámili. Ani jsme se nedomlouvali a každý rok jsme se poznali. Někdy jsme zjistili, že parťáci mají o jednoho více. Byli tam i s miminem. Měli podobný stan jako my. Všichni jsme byli o rok starší a hlavně to bylo vidět na dětech. Jezdili jsme tam i s naším stanem než děti odešly z domova. Museli jsme všichni pomoc stavět konstrukci a zaše vše sklidit a uklidit do přívěsu. Bylo to náročné, ale rádi na to vzpomínáme. Dnešní stany jsou postaveny rychle.

ODPOVĚDĚT

4

Určitě prima vzpomínky.My jsme s dětmi též jezdili na Vranov - celá léta.

ODPOVĚDĚT

3

dobrá rada,nejlepší je ten,co se dá rozepnout po celé délce

ODPOVĚDĚT

5

kvalitní stany ale to už není pro nás

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (6 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Pomozte nemocným dětem

Pomozte nemocným dětem

Pohled na malé pacienty netěší nikoho z nás. Vždyť kdo jiný by měl být plný...

Titulka pro: Speciální prodejní akce

Speciální prodejní akce

Pokud k vašim oblíbeným patří dekorativní kosmetika Max Factor, pak si nenechte ujít výhodnější nákupy.

Titulka pro: Design & the City

Design & the City

Až se budete ve dnech 3.-5. listopadu procházet centrem Prahy, konkrétně někde kolem ulice Na...

Titulka pro: Pražská muzejní noc

Pražská muzejní noc

Již po deváté otevřou pražská muzea a galerie své dveře návštěvníkům v netradičním čase –...

Titulka pro: Festival muzejních nocí 2013: 17. května až 8. června

Festival muzejních nocí 2013: 17. května až 8. června

Máte rádi muzea a galerie, nebo si jejich návštěvu dopřáváte jen zřídka? V obou případech...

Titulka pro: TV, která vás nadchne, ať už se na ní podíváte odkudkoli

TV, která vás nadchne, ať už se na ní podíváte odkudkoli

Technologický vývoj nezná hranic a přináší do našich domácností stále stylovější a chytřejší kousky. Společnost...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

ODŘENINY

nedávno jsem si pořídila sprej Hemacut na odřeniny a ...

UM

Dobrý den, jaké UM doporučujete? Malý má skoro půl roku a ...

NEDAŘÍ SE OTĚHOTNĚT

Dobrý večer, s manželem se pokoušíme o miminko a nedaří se ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA© 2020, MeziŽenami.cz