Společnost

Show Jana Krause: David Gránský, Petra Hřebíčková, Romana Bočková a papouščí koterapeut

Sbírání kytiček

Herec David Gránský, herečka Petra Hřebíčková a Romana Bočková s papouščím terapeutem se představí v Show Jana Krause.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 23. listopadu ve 21.35 na Primě. 

David Gránský

Herec a zpěvák, který svou první televizní, a zároveň zpěváckou zkušenost udělal jako patnáctiletý ve velké hudební show. Postupně se stal součástí mnoha muzikálů, hrál např. v Alence v kraji zázraků roli Kloboučníka (toho, kterého ve filmu Alenka v říši divů představoval Johnny Depp), pokračuje v muzikálech Ať žijí duchové nebo ve Sněhové královně. „Shodou okolností jsem teď hlavně muzikálový herec. Není to jednoduchá disciplína a ne každý ten trojobal zpěvu, herectví a tance zvládne. Ale já mám krásné výpravné muzikály pro děti rád,“ říká a dodává: 

„Dneska je potřeba, aby herec uměl zpívat, zahrát na nějaký nástroj, tancovat. Myslím, že na hereckou profesi jsou kladeny větší nároky než dřív.“ V poslední době je na roztrhání, diváci ho vídají v seriálu Ohnivý kuře a znají ho i v souvislosti se soutěží Pevnost Boyard, kde ho čekalo i setkání s hady nebo bungee jumping. „Tváře, které na mě koukají pomalu i z lednice, mi po nějaké chvíli lezou krkem. Teď se toho trochu bojím u sebe,“ přiznává čtyřiadvacetiletý herec. Nicméně čím déle je v téhle branži, tím je prý pokornější a k sobě přísnější. „Maminka mi klade na srdce, abych, když jdu po těch schodech nahoru, všechny zdravil, protože až půjdu dolů… Toho se držím.“ 

Petra Hřebíčková

Herečka, kterou mohou diváci momentálně vidět v novém filmu Bezva ženská, kde hraje po boku Ondřeje Vetchého. Petra se v posledních letech herecky podílela na řadě televizních seriálů, divácky oblíbená je např. díky roli v seriálu Svatby v Benátkách, v krimi Případy 1. oddělení nebo v komediálním seriálu Přístav. Nicméně má za sebou i bohatou divadelní a filmovou zkušenost. Během svého působení v angažmá v Městském divadle Zlín získala za titulní roli v Maryše v roce 2009 prestižní sošku divadelních Cen Thálie. V Praze ji diváci mohli vidět v muzikálech Kudykam či Hvězdy na vrbě nebo v mnoha rolích v domovském Švandově divadle. 

Za roli královny ve Špinarově ztvárnění Hamleta byla rovněž nominována na cenu Thálie. Výčet jejích filmových rolí zahrnují filmy Proměny, Kawasakiho růže, romantická komedie Muži v naději či rodinný snímek Děda. A jak vzpomíná na natáčení filmu Bezva ženská? „Nabídka přišla v momentě, kdy jsem ji nejméně čekala. Jsem moc ráda, že mé těhotenství tandem tvůrců, který tvořil režisér Tomáš Hoffman a scenárista Jiří Vejdělek, neodradil. Když mi Tomáš říkal, že na mě čekali, nevěřila jsem mu. Film budu mít vždy spojený s krásným prvním rokem mateřství, které mě dost srovnalo a které mě slovy Jiřího Vejdělka učinilo trpělivější a vyrovnanější. Což se pak samozřejmě pozitivně odrazilo i při práci,“ říká Petra. 

Romana Bočková a její Klára

Klára je papoušek ara ararauna, který působí jako koterapeut v rámci ornitoterapie. Byla pravděpodobně vůbec prvním papouščím terapeutem v rámci Evropy a rozhodně prvním v Čechách. „Ornitoterapii děláme od roku 2009. Začaly jsme, když byl Kláře necelý rok,“ říká Romana Bočková. Aktivity a terapie s asistencí zvířat působí na člověka pozitivně až léčebně. „Jde o speciální formu fyzioterapie, socioterapie a psychoterapie prostřednictvím kontaktu se zvířetem – koterapeutem,“ vysvětluje Romana. 

Na terapie dochází Romana s Klárou minimálně jednou týdně. Ornitoterapie se prý výborně osvědčuje například u ležících pacientů, ale dobré zkušenosti mají i s autistickými dětmi. Klára je prý obvykle přátelská, ale v neznámém prostředí se občas cítí nejistě. Navíc se prý vyrovnává s tím, že v létě přišla o svou parťačku, aru Báru. Teď je z toho důvodu o to více upnutá na svou majitelku Romanu.

Připravila: Katka
Foto: Prima

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků