Společnost

Show Jana Krause – Eva Holubová, Zdeněk Hřib a Marta Kučíková

Herečka Eva Holubová, primátor Prahy Zdeněk Hřib a bloggerka Marta Kučíková se představí v Show Jana Krause.

Eva Holubová 

Herečka, která začínala jako členka divadel Sklep, Mimóza a Náhradní divadlo a také na divadelních poutích s rodinou Váňovou. Poprvé si zahrála ve filmu pod vedením režiséra Tomáše Vorla v krátkometrážní komedii To můj Láďa. Dnes patří k nejvíce obsazovaným herečkám českého filmu. Její úspěšnost lze dokumentovat také řadou ocenění. Dostala Českého lva za vedlejší roli ve filmu Ene bene, na stejnou cenu byla nominována za filmy Knoflíkáři, Pelíšky a Skřítek. 

Za roli v komedii Účastníci zájezdu získala cenu za hlavní ženský herecký výkon na festivalu Tribeca v New Yorku. Nezapomenutelné jsou také její role ve filmech Pupendo, Pražská pětka, Kouř, Cesta z města či Gympl. Hostuje v několika divadlech, v pražském divadle Studio DVA hraje v několika úspěšných inscenacích. Momentálně ji diváci mohou vidět mimo jiné ve filmu Teroristka po boku Ivy Janžurové. 

MUDr. Zdeněk Hřib 

Primátor Prahy byl ještě před pár měsíci pro většinu Pražanů velkou neznámou. Nyní zná sedmatřicetiletého muže, člena České pirátské strany, asi každý obyvatel hlavního města. Vystudoval všeobecné lékařství, jenže medicíně se nikdy nevěnoval. Působil zejména v oblasti informatiky a byznysu. Věnoval se vědeckému výzkumu kvality a efektivity veřejných služeb. „Média mě prezentují jako lékaře, což jsem sice vystudoval, ale já neléčím lidi, já se zabývám zlepšením systému,“ vysvětluje. 

Po svém nástupu do funkce primátora říkal na adresu svého působení následující: „Věřím, že se podaří nastolit nový komunikační styl s opozicí i občany.“ Dodal, že plánuje zapojit do práce například v oblasti IT i opoziční zastupitele. Vedle primátorských povinností se chce zaměřit právě na IT a usilovat o výrazné snížení nákladů města na informační systémy. Další pro primátora důležitou oblastí je problematika smart cities, tedy „chytré“ řízení města s využitím moderních technologií. 

Marta Kučíková 

Bloggerka roku 2016, bloggerka desetiletí a autorka bestsellerů. Před patnácti lety se přestěhovala s manželem do italských Dolomit. Stala se z ní úspěšná bloggerka. „Blog jsem před lety začala psát z nouze, vedl mě k tomu nedostatek komunikace. Jsem normální holka, i když ve starším vydání, a měla jsem spoustu zážitků. Kupodivu to mělo ohromný úspěch,“ říká Marta, jejíž blogy přečetlo asi půl miliónu lidí. Postupně vyšly i knižně jako Italské jednohubky a Italské dvojhubky. 

„Na název přišel můj manžel Vítek. Když jsem přemýšlela, jak nazvat tu knihu, tak říkal: lidi si přečtou ten příběh, a je to pro ně taková jednohubka. Tak jsme to nazvali Italské jednohubky, a ono to klame. Mluvila jsem s jednou paní na křtu knížky v Telči, a ta říkala: nezlob se, ale já ty kuchařky moc nemusím. Stejně si to ale koupila, a pak byla ráda,“ říká Marta, která nyní chystá Italské trojhubky, které prý budou také plné humorných italských historek. A která ji zatím nejvíc pobavila? „Humornou historkou byla kultovní Kuřecí prsa. Řezník nechápal a myslel, že chci koupit býčí koule. Pak jsem ukazovala rukama prsa, on pořád nechápal, tak jsem u toho dělala i křidýlka a začala kdákat jako slepička. Pak pochopil. Takže jsem se ztrapnila a ztrapňuji se neustále, a pak o tom píšu.“

Připravila: Katka
Foto: Prima


Diskuze: příspěvků