Společnost

Show Jana Krause – Petr Štěpánek, Dominika Dávidová, Martin Kotek a Petr Hulec.

Sbírání kytiček

Herec Petr Štěpánek, finalistka soutěže Miss Slovensko Dominika Dávidová a Martin Kotek a Karel Hulec, zakladatelé festivalu virtuální reality, se představí v Show Jana Krause.

Petr Štěpánek

Herec, který má na svém kontě velké množství filmových a divadelních postav. Na filmovém plátně jsme jej poprvé ve výraznější roli mohli vidět v roce 1967 ve Vláčilově historické baladě Údolí včel. Více hereckých příležitostí však Štěpánkovi nabídla televize. Podílel se asi na dvou stovkách inscenací a pohádek, proslul hlavně jako představitel krásných a romantických princů – Jiřík z pohádky Zlatovláska (1973) anebo rytíř Des Grieux z televizního zpracování slavné básnické hry Manon Lescaut (1970). On se však nerad ohlíží zpátky. „Furt jedu dopředu,“ zdůrazňuje herec, jenž v současnosti působí nejen v populárních televizních seriálech, ale také na několika pražských scénách, které mu dle jeho slov nabízejí krásnou práci. 

Například v Divadle Ungelt hraje se svou manželkou Zlatou Adamovskou ve strhujícím rodinném dramatu Vzpomínky zůstanou nebo v komorním příběhu V lese černém, hlubokém. V Hudebním divadle Karlín začal vystupovat v muzikálech, nyní ho můžete vidět např. v roli Karla IV. v Noci na Karlštejně. „Když mě před lety oslovili, říkal jsem si: ‚Ševče, drž se svého kopyta.‘ Nejsem zpěvák, jsem zpívající herec, to je velký rozdíl. Ale nakonec jsem začal objevovat úplně jiné věci a věřte, že mě to docela baví.“ Prožívá prý šťastné období. „Proč bych nebyl šťastný? Když se mě někdo ptá, jak se mám, říkám, že skvěle. Myslím si, že lidé by si měli víc užívat života, a není to jen o penězích. Měli by být veselí a šťastní, a ne kyselí,“ doporučuje Petr Štěpánek. 

Dominika Dávidová

Finalistka soutěže Miss Slovensko zaujala mezi ostatními soutěžícími na první pohled. Nejen svým půvabem, ale především svými plus size křivkami. Na Slovensku způsobila atraktivní Dominika hotové šílenství. Momentálně se tam totiž o ničem jiném nemluví než právě o kypré krásce z Miss. Finalistka s číslem 4 se na mole pohybovala se samozřejmostí a hrdostí navzdory tomu, že kolem ní bylo jedenáct extrémně hubených soupeřek. Čím Dominika podle svého názoru zaujala porotu při prvním castingu? „Asi mou povahou a charakterem,“ myslí si. Porota ji poznala trochu blíže už vloni, kdy se Dominika poprvé přihlásila do soutěže, ale skončila „jen“ na pozici náhradnice. Letos dostala šanci bojovat už přímo o korunku krásy. Na jaké své přednosti během soutěže sázela? „Asi na mou upřímnost, otevřenost a ohleduplnost,“ prozrazuje Dominika, která studuje vysokou školu. Dosud nemá žádné zkušenosti s modelingem. Její první casting byl až právě do Miss Slovensko. Pochází z malé vesnice nedaleko Levic. „Návštěvu naší vesnice bych každému doporučila. Je to krásné místo, přírodní rezervace s potoky a lesy,“ popisuje Dominika, mezi jejíž záliby patří zvířata, sport, vaření a pečení. 

Martin Kotek a Karel Hulec

Martin je zakladatelem a ředitelem největšího festivalu virtuální a rozšířené reality ve střední Evropě, Czech VR Fest. Sám virtuální realitu využívá v běžném životě. Ostatně i schůzky organizačního týmu festivalu probíhají – stylově – ve virtuální realitě. „Scházíme se v prostoru, kde se Czech VR Fest odehraje. Všichni jsme na jednom místě, ale zároveň ve své kanceláři nebo doma,“ vysvětluje Martin jedno z mnoha využití virtuální reality v praxi. Karel Hulec je jeden z pionýrů VR v České republice, vyvíjí operační systém Neos pro sdílenou virtuální realitu – tzv. metaverse, ve kterém si lidé mohou vytvářet vlastní virtuální světy. Díky Neosu se tak např. mohou žáci společně s učiteli projít krevním oběhem nebo středověkou katedrálou. Na své projekty získala Karlova firma i investici ze Sillicon Valley. „Investory jsme zaujali hmatatelnou snahou. Třída studentů vybavená consumer VR headsety bylo do jisté míry světové prvenství,“ říká Karel.

Připravila: Katka
Foto: Prima

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků