Společnost

Show Jana Krause: Radek Štěpánek, Albert Černý, Barbora Podzimková, Bořek Slezáček a Kumar Vishwanathan

V dalším speciálním dílu Show Jana Krause z Ostravy se představí tenista Radek Štěpánek, muzikant Albert Černý ze skupiny Lake Malawi a jeho partnerka – modelka a vítězka světového finále Elite Model Look – Barbora Podzimková, herec Bořek Slezáček a aktivista a pedagog Kumar Vishwanathan – Ind žijící v Ostravě.

Radek Štěpánek 

Prvním hostem výjimečného vysílání oblíbené talkshow z Ostravy bude rovněž výjimečný muž a rodák z Karviné – tenista Radek Štěpánek, který spolu se svým hostitelem zavzpomíná na neuvěřitelně heroický výkon, kdy po šestihodinovém zápase porazil v roce 2009 v Chorvatsku domácího hráče Karloviče. „Velkou zásluhu na tom mají také fanoušci,“ říká tenista a dodává, že tam tehdy možná bylo více fanoušků českých než chorvatských. „Navíc jsem z Karviné zocelený.“ Profesionální tenis ovšem Radek pověsil na hřebík již před více než dvěma lety a začal se věnovat trénování a obchodním aktivitám. Prvním, koho trénoval, byl srbský tenista Novak Djokoviċ, se kterým se nakonec kvůli názorovým neshodám rozešel. „On dělal většinou úplný opak, než jsem mu radil,“ prozrazuje a vzpomíná, že pro něj osobně byl jedním z nejlepších trenérů tatínek. „Když jsem byl dítě, byl nejlepším koučem můj táta.“ 

Poté ještě trénoval bulharského hráče Grigora Dimitrova a nabídky stále přicházejí, Radek se chce ale raději věnovat své devatenáctiměsíční dceři Stelle. „Je to asi nejkrásnější čas a já ho chci trávit s ní,“ přiznává pyšný tatínek a manžel neméně slavné tenistky Nicole Vaidišové. Jejich vztah proslul mimo jiné tím, že se v roce 2010 vzali, po třech letech se rozvedli a v roce 2018 se opět vzali. „Každý vztah se vyvíjí, a možná právě proto, abychom dnes mohli být spolu a mít spolu rodinu, krásnou dceru, a spokojeně spolu žít, museli jsme se rozejít,“ myslí si. „Já jsem řekl, že si v životě vezmu jen jednu ženu. Ale neřekl jsem kolikrát,“ doplňuje s úsměvem pro odlehčení a na moderátorovo naléhání prozradí, že iniciátorem druhé šance byl on. 

Albert Černý 

Dále se nám představí krásná mladá dvojice – muzikant Albert Černý se svojí přítelkyní, modelkou Barborou Podzimkovou. Albert je zakladatelem a frontmanem indie-popové hudební skupiny Lake Malawi z Třince, a protože název kapely připadá moderátorovi nepochopitelně komplikovaný, vysvětlí mu, jak došlo k tomu, že se africké jezero stalo inspirací pro jméno úspěšné skupiny, která v loňském roce bodovala v soutěži Eurovize. A právě v rámci soutěže Alberta hodně podpořila i jeho přítelkyně Bára, velká fanynka kapely. Ovšem on prý ji také již několikrát doprovázel na focení. „Focení je dobrý, člověk úplně čumí, jaká je z té holky najednou sexbomba!“ dělí se o svou zkušenost muzikant. „Je velmi zajímavé, že pro to, aby byla z holky modelka, nestačí jen to, aby byla hezká, ale musí se před tím foťákem opravdu cítit dobře.“ 

Když jsou tito úspěšní mladí lidé zrovna v Česku, bydlí v Praze, kde prý mají krásný byt. „Máme krásný světlý byt a pořád dokupujeme nějaké kytky, které stejně vždycky zhebnou,“ popisuje Albert a přiznává šokovanému Janu Krausovi, že rád uklízí. „Když přijedeme někam do hotelu, já většinou někam pohodím věci a jdu se osprchovat, a když přijdu ze sprchy, jsou všechny moje věci poskládané do geometrických tvarů,“ potvrzuje pořádkumilovnost svého partnera Bára. „A také vždycky, než dá nádobí do myčky, tak ho umyje.“ Na svoji obhajobu její přítel argumentuje tím, že talíře vytažené z myčky smrdí jako mrtvola, což mu vždy zkazí dojem z jídla, ačkoli prý Bára výtečně vaří. Bořek Slezáček Ostravský rodák, moderátor, herec a zpěvák 

Bořek Slezáček 

Je dalším hostem, který dnes večer usedne na červenou pohovku jako host Jana Krause. Není žádným velkým tajemstvím, že má za sebou divokou minulost a léčbu závislosti na alkoholu, nyní však již žije nějaký ten rok poklidným, spokojeným životem mimo Prahu, má partnerku a s ní dvě děti a podle svých slov se cítí tak šťastně, jako nikdy předtím. „To byla jedna ze součástí mé terapie, když jsem se rozhodl, že přestanu konzumovat alkoholické nápoje,“ říká na vysvětlenou k tomu, proč žije v ústraní. „Když v Praze zaparkujete auto, tak cestou domů minete pět barů a v šestém skončíte, což se vám na venkově většinou nestane.“ A jak vzpomíná na svoje léta v Ostravě, kterou opustil po dokončení vysoké školy? „Když jsem dostal pas, tak jsem si řekl, proč toho nevyužít, a tak jsem hodně cestoval. Pak jsem se usadil v Praze, ale nikdy jsem si pořádně nezvykl, vždycky budu Ostravák.“ Zato na svá bouřlivá léta moc rád nevzpomíná, lépe řečeno, když se mu náhodou vybaví nějaká vzpomínka, raději by ji zažehnal. „Občas se dodatečně stydím a říkám si, neeee, to jsem nemohl udělat. Už se to ale nedá vzít zpět.“ Sám sebe nazývá abstinujícím alkoholikem a divákům svěřuje své tajemství: „Je jednodušší flašku vůbec neotevřít než do ní pak zastrkávat špunt, když už je prázdná.“ Kumara Vishwanathana V závěru večera pozve Jan Kraus na pódium exotického hosta, původem z Indie, nyní již ale třicet let žijícího v Česku.

Kumara Vishwanathana

Během svého studia v Moskvě se seznámil se svojí budoucí ženou – Češkou – a v roce 1990 se přiženil do Olomouce, v roce 1997 se pak přestěhoval do Ostravy, kde působí jako sociální pracovník, pedagog a aktivista. Středem jeho zájmu je problematika mezietnického soužití. „Po povodních v roce 1997 nastala tady v zemi určitá společenská krize, mnoho romských rodin přišlo o bydlení, což mi bylo líto, sílilo sociální napětí, a jsem měl jako učitel prázdniny, a tak jsem se rozhodl odjet do Ostravy pomoct,“ vzpomíná muž, který odešel ze své země, protože se nedokázal smířit s kastovním systémem, na kterém stojí tamní společnost.

Moji rodiče pocházejí z vyšší kasty, ale já toto rozdělení absolutně odmítám. Když jsem šel do Olomouce, kde jsem působil jako učitel, respektovali to, bylo to pro ně v pořádku. Pak jsem se ale přestěhoval k Romům a pro to už pochopení neměli. Smířili se s tím, až když vyšel nějaký článek v BBC.“ Co tomuto rozhodnutí říkala jeho manželka? Kde se cítí doma? A plánuje se někdy vrátit do Indie? To a mnohem více se dozvíte v dalším dílu oblíbeného pořadu Show Jana Krause ve středu večer na Primě!

Zdroj a foto: Prima


Diskuze: příspěvků