Společnost

Show Jana Krause: Robert Jašków, Blanka Matragi, Petra Nesvačilová a kapela Jelen

Sbírání kytiček

Herec Robert Jašków, módní návrhářka Blanka Matragi, herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová a jako hudební bonus se v Show Jana Krause představí kapela Jelen. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 9. listopadu ve 21.35 na Primě.

Robert Jašków

Herec, kterého diváci znají z televizních seriálů, kde často vystupuje v rolích arogantních chlápků, grázlů nebo drsných policajtů. Záporáky prý hraje rád a myslí si, že je hraje věrohodně, proto je do podobných rolí obsazovaný. V seriálu Cesty domů ztvárnil padoucha, pana P, a přiznává, že jeho postava se někdy neobejde bez reakcí: „Je to fenomén, který jen těžko chápu. I když vás někteří lidé vidí naživo, pořád jste pro ně ten v té bedně za sklem. Několikrát se mi stalo, že dotyčný stojí třeba metr ode mě a volá na kolegu: »Fando, pojď sem, to je on! To je ten Vasil! To je ten pan P!«. A oba pak na mě koukají jako na televizi.“ 

Jeho domovskou divadelní scénou je Švandovo divadlo, kde hraje mj. v inscenacích Je to tu a Závislosti navzdory, které měly nedávno premiéru. Robert je mnohonásobný mistr světa ve woodkopfu a před pár dny titul opět obhájil. Tato sportovní disciplína spočívá v tom, že proti sobě stojí dva soupeři s fošnami na hlavě a snaží se je vzájemně shodit. 

Blanka Matragi

Slavná módní návrhářka a držitelka řady ocenění je jedinečnou osobností české i zahraniční umělecké a návrhářské scény. V roce 1982 v Bejrútu otevřela salón „Blanka Haute Couture“. Za krátkou dobu se její dílna stala vyhlášenou v oblasti celého Perského zálivu. Klientelu Blanky Matragi tvořily především perské princezny a ženy z vyšší společnosti, pro které se stalo prestiží oblékat se do Blančiných nezaměnitelných, do detailu propracovaných rób. Blanka letos slaví 35. výročí své tvorby. Při této příležitosti proběhne 11. listopadu v Praze Gala Fashion Show ELEMENTS 2017. Na této show použije Blanka Matragi nejnovější inovační technologie v materiálech, např. její autorské textilie v 3D efektech s optickými iluzionistickými prvky, také hologram či maping. 

Petra Nesvačilová

Filmová herečka, která byla nezapomenutelná ve filmu Pusinky, jako dokumentaristka slavila úspěch s krátkým dokumentem o Václavu Klausovi Z Borotína až na Sněžku. Teď přichází s kontroverzním snímkem Zákon Helena. Celovečerní dokument, v němž vypovídají členové Berdychova gangu, je podle autorky o podsvětí. „Hlavní hrdinkou, jež celý film rámuje, je Helena Kahnová, která se svým kolegou Tomášem Gregorem odhalila takzvaný Berdychův gang. Před čtyřmi lety jsem točila její portrét a na základě různých rešerší a setkání s lidmi kolem jsem se dostala až ke gangsterům a začala mapovat jejich svět skrz svědomí. Chtěla jsem zjistit, jak tito lidé přemýšlejí,“ říká Petra. Přiznává, že během natáčení měla někdy strach. „Najednou se pohybujete v prostředí, které znáte jenom z knížek, filmů a novinových článků a projedou vámi úplně všechny strachy, jako když koukáte na kriminálku. Všechny ty obavy, které prožíváte s danou postavou, cítíte na vlastní kůži.“ 

Kapelu Jelen uvidíte na konci show

Jako hudební číslo – ještě před pár lety tuto kapelu téměř nikdo neznal. To je ale minulostí! Mají za sebou dva roky koncertování, stovky hodin strávených na zkouškách a na pódiích. A jak říká frontman Jindra Polák, stojí za tím i trocha štěstí – hráli jako předkapela skupiny Divoký Bill, nahráli duet s Janou Kirschner, získali cenu Anděl za objev roku, vyrazili na vlastní vyprodané turné. Kapela si získává své posluchače svým energickým a zemitým zvukem, skvělými melodiemi a bohatými texty. V říjnu vydali svou druhou desku, Vlčí srdce. Singl z desky, skladbu Klidná jako voda, věnoval zpěvák Jindra Polák své dceři a všem ženám. Pochvaluje si také, že sedm členů kapely si vůbec neleze na nervy – drží je pohromadě přátelství. „Sedíme si, fungujeme, společná láska k hudbě je strašně silné pouto, baví nás to, co děláme, milujeme to, není tam důvod, aby tam byla nějaké ponorka,“ podotýká.

Připravila: Katka
Foto: Prima

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků