Zdraví

Škola volá: Nezapomeňte dát svým dětem omega 3

Sbírání kytiček

Pro školáky je září náročné. Čeká je spoustu hodin, kdy budou muset dávat pozor, a ne každé dítě to zvládne bez obtíží. Usnadněte svým ratolestem start školy a vsaďte na prospěšné omega 3 kyseliny.

Mezi nejdůležitější omega 3 mastné kyseliny patří DHA (kyselina dokosahexaenová), která je klíčová pro správný vývoj mozku a nervové soustavy u dětí. Důležitá je už v prenatálním období a její význam po narození dítěte ještě vzroste. Vědecké studie ukázaly, že během prvních šesti let dětský mozek zčtyřnásobí svůj objem a dosáhne tak 90 % velikosti v dospělosti. Aby také ne, jen si představte, co všechno se děti v tomto věku musí naučit – chodit, mluvit, poznávat okolí a rozumět mezilidským vztahům, emocím a světu! Jejich mozek pracuje 24 hodin denně. Přes den „nasává“ všechny informace a v noci je zpracovává a ukládá.

Říkáte si, jakou roli v tom hrají omega 3? Naprosto zásadní! Dětský mozek obsahuje asi 60 % tuků, přičemž většinou jde právě o omega 3 mastné kyseliny, které mimo jiné pomáhají i s tvorbou nových mozkových buněk. Aby růst a vývoj mozku u dětí probíhal tak, jak má, musí mít dostatek všech potřebných látek.

Nedostatek může souviset s poruchami učení

Ovšem omega 3 mají mnohem širší uplatnění. Mohou přispívat ke zlepšení paměti, učení, pozornosti, chování i nálady. Posilují také imunitní systém dítěte a pomáhají ho chránit proti infekcím a zánětům. Když však dítěti dlouhodobě chybí, může to mít následky. Nejčastěji se hovoří o spojitosti s poruchami učení a soustředění, kterých v posledních letech prudce přibývá.

Ryby nebo doplňky stravy

Naturevia Omega 3 Smart Kids
Naturevia Omega 3 Smart Kids

Celý problém se skrývá v tom, že lidské tělo si neumí omega 3 samo vyrobit. Musíte mu je dodat. Možnosti máte dvě. První cestou je strava. Jenže málokteré dítě je ochotné jíst dvakrát týdně tučnou rybu (lososa, makrelu, sledě či tuňáka), takže pro mnohé rodiče je průchodnější druhá varianta a tou jsou doplňky stravy. Zvolit můžete například novinku Naturevia Omega 3 Smart Kids, která má podobu želé s ovocnou příchutí. Dětem stačí jen jeden kousek denně, protože je v něm dostatečná porce 360 mg omega 3. Navíc tento doplněk stravy je zcela přírodní, bez cukrů a chemických přísad. Nemá ani tolik nenáviděnou rybí pachuť, takže dětem chutná a vy nebudete muset čelit protestům, že rybí tuk nesnáší. Díky unikátní technologii se z tohoto želé uvolňují zdravé tuky omega 3 ve stejné podobě, jako když je přirozeně přijímáte z ryb. Jsou tedy lépe vstřebatelné než z jiných doplňků stravy.

Podpořte a rozvíjejte osobnost dítěte

Omega 3 mastné kyseliny mohou v mnoha ohledech vašim dětem prospět, ale nejsou všemocné. Proto se nenechte rozhodit, když i přes jejich užívání vaše milované dítko přinese sem tam nějakou tu poznámku či horší známku. To, že vašemu dítku nejde určitý předmět, neznamená, že jednou nemůže excelovat v zcela jiném oboru. Mějte to na paměti, až se ho příště budete ptát, co bylo ve škole, a dostane se vám odpovědi, která vás příliš nepotěší.

Komerční prezentace

Zdroj informací: Naturevia
Zdroj fotografií: Pixabay, Naturevia
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků