Shopping

SKVĚLÉ SLUNEČNÍ BRÝLE S BÁJEČNOU SLEVOU! JAK SI SPRÁVNĚ VYBRAT?

Sbírání kytiček

Pořidťe si nové sluneční brýle co nejdříve! Proč? Ve FOKUS optik na ně totiž právě teď dostanete slevu 60 %, a to i na ty nejnovější modely.

Sluneční brýle samozřejmě nemají jen estetickou funkci, jejich hlavním úkolem je ochrana zraku před škodlivým UV zářením. Všechny sluneční brýle a sluneční dioptrická skla v nabídce FOKUS optik splňují vysoké uživatelské nároky a poskytují stoprocentní ochranu pro vaše oči. A tak zbývá jen vybrat nejvhodnější model pro aktivity, kterým se chcete věnovat. Samozřejmě že tvar a materiál brýlí budou poplatné tomu, kde je chcete využívat: když vyrazíte na náročný vysokohorský trek, sáhnete po jiném typu slunečních brýlí, než které byste si vzala třeba na procházku po městě. Jsou však ještě nějaké další vlastnosti, na které je při nákupu třeba se zaměřit?


NEŽ SE VYPRAVÍTE PRO BRÝLE

Je jasné, že kvalitní sluneční brýle musí mít UV filtr, při jejich výběru je však potřeba uvážit ještě jeden důležitý parametr: propustnost viditelného záření. Podle toho, kolik viditelného světla prochází skly, rozlišujeme pět typů filtrů.

  • filtry kategorie 0 jsou bezbarvé nebo velmi světlé a propouštějí 80 – 100 % viditelného záření.
  • filtr kategorie 1 je světlý, s propustností 43 – 80 %
  • středně tmavý filtr kategorie 2 propouští 18 – 43 %
  • velmi tmavý filtr kategorie 3 propouští 8 – 18 %
  • filtr kategorie 4 dokonce pouze 3 – 8 % viditelného záření.

 

Čím méně světla brýle propouštějí, tím jsou „tmavší“. Je tak pochopitelné, že kategorie 4 není určena pro řízení motorových vozidel a pro účastníky silničního provozu, tyto brýle jsou naopak ideální do vysoko položených míst, kde je intenzita slunečního záření vyšší, což může být násobeno například i odlesky od sněhové pokrývky.


Je tedy nějaké obecné pravidlo, které při výběru slunečních brýlí uplatníte prakticky vždy?

Platí, že „čím větší, tím lepší“. Větší brýle lépe ochrání váš zrak, neboť zakryjí větší část očního okolí, a tak vás lépe ochrání před sluncem i při bočním osvětlení. Ať už hledáte nejnovější trendy brýle, nebo se poohlížíte spíše po nějakém nadčasovém kousku, ve FOKUS optik na vás čekají vyškolení odborníci, kteří vám ochotně pomohou vybrat nejvhodnější model právě pro vás.


PRO KAŽDÉHO NĚCO

V nabídce najdete například modní značky Ray Ban, Vogue, Tommy Hilfiger, Max Mara, ale i dražší kousky od značek jako Prada, Versace, Dolce & Gabbana, Armani, GUCCI, BVLGARI, DIOR, HUGO BOSS, BOGNER. Přijďte se přesvědčit do některé z více jak 90 poboček po celé ČR a vybrat si své vysněné brýle o 60 % levněji!

Více najdete na www.fokusoptik.cz.

Komerční prezentace
Foto: iStock
15. 8. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků