Soutěže

Soutěž o hydrofilní olej od Nobilis Tilia

Sbírání kytiček

Znáte pravidla použití Hydrofilních olejů? Hydrofilní oleje od Nobilis Tilia nejsou jen tak obyčejné oleje. Jsou to totiž oleje, které navíc obsahují ještě jednu důležitou složku – emulgátor, který slouží v kosmetice k tomu, aby dvě zdánlivě neslučitelné složky (olej a voda) vytvořily jednu homogenní směs.

Emulgátory jsou bezpečnou kosmetickou i potravinářskou surovinou. Díky emulgátoru se hydrofilní oleje povyšují na přípravek ideální pro dokonalé odlíčení pleti. Ve spojení s vodou vytvoří naprostou magii pro odlíčení pokožky. Olej s vodou emulguje a rozpustí se do jemné tekutiny konzistence odličovacího mléka, která spolehlivě rozpustí všechny nečistoty včetně líčidel. A tady se dostáváme k důležitému poznatku: hydrofilní oleje jsou odličovací oleje, které si hravě poradí i s voděodolným make-upem i SPF filtry. Osvědčily se také v případě voděodolné řasenky. Uplatníte je i jako šetrnou a zvláčňující alternativu k mýdlům či sprchovým gelům na pleť i tělo.

Jak na odlíčení pomocí hydrofilních olejů?

Malé množství oleje vmasírujte do pleti, následně si namočte ruce a pokračujte v masáži. Emulgovaná směs v podobě mléka odlíčí zbytky make-upu a nečistot, aniž by vysušila pokožku a narušila její pH. Nakonec obličej opláchněte a zbytky přípravku odstraňte teplým vlhkým obličejovým ručníkem nebo tamponem. Hydrofilní odlíčení si zamilujete pro jemnost metody a výslednou omamnou hebkost pokožky.

Pokud byste si dali na obličej jen obyčejný olej, tak byste ho velmi špatně dostávali dolů. Olej totiž vodou nesmyjete. Hydrofilní oleje nevysušují pokožku, vhodné jsou i pro nejcitlivější typy pleti.

Nobilis Tilia nabízí pět druhů hydrofilních olejů pro každý typ pleti. Hydrofilní olej Mateřídouškový se svou bylinnou vůní odlehčí mastné pokožce, odstraňuje přebytečný maz, podporuje přirozenou elasticitu pokožky, čistí ji, projasňuje a zanechává dlouho svěží. Hydrofilní olej s Růží a mimózou je vhodný pro zralou a suchou pokožku. Důmyslná směs éterických olejů mimózy, růže, jasmínu a citrusů provoní vaši pokožku intenzivními a smyslnými tóny, růžový olej dodá pokožce sametovou jemnost. Hydrofilní olej Levandulový byl vyvinut především pro normální, citlivou a podrážděnou pleť.

Hydrofilní olej s Tea tree je oblíbený pro pokožkou smíšeného až mastného typu, která se potýká s akné nebo nadměrnou tvorbou kožního mazu. Tea tree olej pomáhá pokožku důkladně čistit, aniž by ji přesušoval, zbavuje ji přebytečného mazu a zanechává svěží pocit a matný vzhled. Hydrofilní olej Neutrální je velmi vhodný pro přecitlivělou nebo podrážděnou pokožku, díky jeho složení a přírodnímu původu všech složek jej dobře snáší i lidé s kožními alergiemi. Lze jej využít také jako základ pro přimíchání éterických olejů. Lehký bio sójový olej, který tvoří jeho základ, pomáhá pokožce udržovat její přirozenou vlhkost, zvláčňuje ji a dodává jí hebkost.

Více informací a odpověď na soutěžní otázku naleznete na eshop.nobilis.cz.

Tři z vás mohou vyhrát hydrofilní olej s Růží a mimózou.

Soutěž probíhá od 28. srpna do 11. září 2022.

Výherci:

adriana.a
kaliope32
Luciasek

Zdroj informací: Nobilis Tilia
Zdroj fotografií: Nobilis Tilia


Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků