Soutěže

Soutěž o letní lékárničku pro bezstarostnou dovolenou a pohodové prázdniny

Sbírání kytiček

Opět se blíží čas tolik očekávaných dovolených a prázdninových dobrodružství. Léto je období odpočinku, celkové pohody, ale i sportovních výkonů a poznávání nových věcí, které však mohou přinést nejedno překvapení. Je proto dobré myslet i na případné zdravotní komplikace a připravit se na ně.

Přední farmaceutická společnost STADA proto sestavila letní lékárničku, která vám pomůže se na potenciální zdravotní problémy přichystat a ideálně jim také předejít. Většinu vybavení do letní lékárničky si naštěstí snadno opatříte on-line, např. na klubzdravi.cz, anebo v kamenných lékárnách po celé České republice. A co konkrétně si tedy pořídit?

Opalovací kosmetika

Doporučujeme zvolit přípravky s trojnásobnou ochranou před slunečním zářením obsahující jak vysoce účinné UVA a UVB filtry, tak unikátní kombinaci antioxidantů k ochraně proti infračervenému záření A (tzv. IR-A). V poslední době stále více nabývá na důležitosti také ochrana proti negativním následkům viditelného světla, které může způsobovat pigmentaci u vybraných typů pleti. U obsahu opalovací kosmetiky si hlídejte správnou kombinaci organických a anorganických slunečních filtrů, kterých by standardně mělo být 4 až 8. Zaručují ochranu před poškozením a předčasným stárnutím pokožky způsobeným sluncem. Pro děti je dobré volit opalovací přípravky výhradně v dětské řadě speciálně vyvinuté na ochranu jemné dětské pokožky, jež jsou často vhodné i pro děti s atopickým ekzémem. Dnešním standardem kvalitní opalovací kosmetiky je rovněž její šetrnost k životnímu prostředí.

Tip: Sluneční ochrana kosmetické značky Ladival

Probiotika

Velké teplo, cestování, odlišné prostředí a jiné hygienické návyky, letní grilování, zmrzliny, ochutnávání netradičních lokálních pokrmů či konzumace dalších rizikových potravin, to vše může mít za následek narušenou rovnováhu střevní mikrobioty. Pro její podporu by vám proto v kufru či cestovní tašce neměl chybět doplněk stravy s probiotiky. Ideálně takový, který je vhodný pro celou rodinu, jak pro naše nejmenší, tak i pro dospělé. Doporučujeme vybírat probiotické komplexy s obsahem více různých probiotických kmenů, navíc ideálně doplněné o prebiotika. A zejména pro letní období je vhodné pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty vybírat probiotika, která obsahují také probiotickou kvasinku Saccharomyces boulardii. Užívat se doporučují přibližně týden před plánovanou cestou a též po celou dobu jejího průběhu.

Tip: Doplněk stravy Biopron FORTE

Úleva od pocitu unavených nohou

Pro náročnější letní dny v práci strávené např. v lodičkách, kdy můžete pociťovat, že jsou vaše nohy unavené, je vhodné si pořídit zklidňující chladivý sprej. Oceníte jej též při relaxační masáži nohou a chodidel.

Tip: Kosmetický přípravek VenoSupport

Péče o močové cesty

Léto je pro mnohé ve znamení vodních radovánek, které ale mohou způsobit prochladnutí či jiné potíže močových cest. Tomu mohou přispět s nedostatečným pitným režimem i teplotní výkyvy či vysedávání na chladných plochách. Pro podporu zdraví močových cest je vhodný doplněk stravy obsahující extrakt z kanadských brusinek, vitaminu D a zlatobýlu obecného, který přispívá ke správné funkci močového měchýře a dolních močových cest. Tip: Doplněk stravy Urinal Akut

Více informací a odpověď na soutěžní otázku najdete na linku u produktu.

Tři z vás mohou vyhrát lékárničku na dovolenou. Každý balíček obsahuje: opalovací krém Ladival, kosmetický přípravek VenoSupport a doplňky stravy Biopron Forte a Urinal Akut.  

Soutěž probíhá od 18. června do 2. července 2023.

Výherci:

ziva
vrbicka1
upok

Zdroj informací: Stada
Zdroj fotografií: Stada


Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků