Soutěže

Soutěž o telefon Gigaset E500

V České republice má kolem dvaceti procent domácností zavedenou pevnou telefonní linku a to je oproti jiným státům opravdu málo. Například v sousedním Německu si volá přes pevnou osmdesát procent domácností. Možná i to je jedním z důvodů, proč na druhou stranu Češi a Moravané dominují v počtu SIM karet na jednoho obyvatele.

Pevná linka nebo telefonování přes internet má přitom oproti mobilu řadu výhod. Tou hlavní je cena volání. Neomezené tarify pro telefonování přes pevnou se pohybují kolem 100 Kč za měsíc a žádná nabídka pro mobilní telefonování se jim nemůže rovnat. Kdo z vás pevnou využívá, může potvrdit. Pokud zvolíte tzv. VoIP, volání přes internet, jsou již ceny zcela minimální.


Další hlavní výhodou je kvalita přenosu hlasu. Na škále její kvality si pevná stojí nejlépe a mobily naopak nejhůře, mezi tím se pohybuje internet. Znáte to: “Mám nějaký špatný signál“.


Mezi nejčastější výhody mobilů patří často zmiňována právě „mobilita“. Dnešní telefony pro pevné linky jsou již zpravidla bezdrátové s dosahem kolem padesáti metrů v domě a kolem sta metrů ve volném prostoru, a právě v budovách přitom trávíme v průměru 95 % času.
To jsou jen některé z výhod, které pevná má. Pokud hledáte ve svém rodinném rozpočtu kde uspořit, můžete zkusit telefonování. S jistotou se tak vaše náklady na provoz domácnosti sníží, a přitom se v telefonování nemusíte vůbec omezovat.


Jeden z vás může vyhrát jednoho z nejlepších zástupců telefonů pro pevné linky od německé společnosti Gigaset. Model Gigaset E500 se vyznačuje jednoduchým, intuitivním ovládáním, špičkovou kvalitou zvuku. Disponuje hlasitým odposlechem a vhodný je i pro starší lidi.

Soutěž probíhá od 5. do 16. prosince 2012.

Foto: Gigaset
5. 12. 2012

Výherce:

jedlicka123

 


Diskuze: příspěvků