Soutěže

Soutěžte o vitamín D a podpořte před zimou svou imunitu

Už jsou tu opět chladná rána a s nimi i častější rýma a nachlazení. Hrajte s námi o dárkové balení od norské společnosti NaturaMed, která pro vás připravila Vitamín D3 Vita Solaris, jež přispěje ke správnému fungování vaší imunity.

NaturaMed Vitamín D3 Foto: Naturamed

Vitamín D je specifický v tom, že si jej naše tělo dokáže vyrobit samo, a to ze slunečního svitu. Tento „sluneční vitamín“ se v kůži tvoří v době, kdy na ni svítí slunce, a pro pokrytí denní dávky je nutné strávit na slunci alespoň 20 minut denně. Po většinu roku s tím ani v Česku není problém, ale nyní nás čekají měsíce, kdy budeme na sluníčko čekat marně. „Déčko“ je vitamín rozpustný v tucích, organismus jej může uložit do zásoby ve tkáních a odtud jej pak v případě potřeby čerpat. Naším cílem by tedy mělo být jeho načerpání „do zásoby“, abychom o něj nikdy neměli nouzi. Řešením může být pravidelné užívání doplňku stravy Vitamín D3 Vita Solaris

Podle studie Státního zdravotního ústavu má nedostatek vitamínu D 9 z 10 Čechů. S tím pak může souviset i celá řada zdravotních potíží, jako je například únava, svalová slabost, zhoršení kondice a nespavost. Vitamín D má vliv na mnoho důležitých procesů v našem těle. Přispívá ke správně fungující imunitě, působí proti ochablosti svalů a udržuje jejich normální funkci. Velký vliv má i na naše kosti a zuby – zpevňuje jejich strukturu a zajišťuje lepší vstřebávání vápníku z potravy.

Vitamín D3 Vita Solaris obsahuje nejvyužitelnější formu vitamínu D – tzv. vitamín D3. Jen jedna tableta obsahuje doporučenou denní dávku a pravidelné užívání tohoto doplňku stravy vám zajistí adekvátní hladinu vitamínu D po celý rok.

Více informací najdete na www.naturamed.cz.

Tři z vás mohou vyhrát roční balení Vitamínu D3 od společnosti NaturaMed.

Soutěž probíhá od 15. do 29. listopadu 2020.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: NaturaMed

Foto: Pixabay, NaturaMed


Vyhlášení vítěze soutěže

Na otázku
Odkud přirozeně čerpáme vitamín D?
zvolili správnou odpověď
ze slunce
uživatelé
1. místo - pratonda22
2. místo - vcelicka
3. místo - stanik


Diskuze: příspěvků