Krása

Správná péče o blond vlasy

Je jedno, zda jste blondýnou od přírody nebo je vaše plavá hříva výsledkem barvení. Každopádně počítejte s tím, že blond vlasy potřebují o něco více péče.

Krásnou a zářivou barvu vlasů nejlépe udržíte pomocí kvalitní vlasové kosmetiky, která vaše vlasy nijak nezatíží, ale dodá jim pevnost a lesk. V drogeriích a specializovaných obchodech proto hledejte pečující produkty pro blond, barvené nebo melírované vlasy. Jemné šampóny, kondicionéry a stylingové přípravky s velkým množstvím hydratačních látek zabrání tomu, aby se zářící odstín vaší blond změnil v nevýraznou nudu.

Opravdu chcete, aby vaše blond vlasy vypadaly přirozeně?

Pak byste je nikdy neměli zesvětlovat o více než dva odstíny. V úvahu vezměte také barvu vašeho obočí. Je-li diametrálně odlišná od zvoleného odstínu, nebude nová barva nikdy působit přirozeně.

Při konečné úpravě vlasy raději nefoukejte horkým vzduchem

Nechte je nejdříve trochu přirozeně proschnout a na závěr vyfoukejte vlažných vzduchem. Kulmu a žehličku na vlasy používejte minimálně. Vlasy pak nebudou suché a náchylnější k lámání.

Odbarvené vlasy vyžadují, abyste jim dopřáli masku

Na rozdíl od kondicionérů obsahují vlasové masky aktivní ingredience, které pronikají hluboko do struktury vlasů. Každé odbarvování má za následek poškození povrchu vlasů – a pravidelné používání vlasových masek toto poškození zmírní.

Mají vaše platinově blond vlasy nažloutlý nádech?

Napravit to mohou šampony pro šedé či bílé vlasy, které nežádoucí žluté tóny neutralizují pomocí červenofialových pigmentů. Přírodními spojenci v boji proti nažloutlému nádechu vlasů jsou heřmánek a levandule. Mezi ingrediencemi produktů vlasové péče patří obě tyto bylinky k velmi oblíbeným stálicím.

Chystáte-li se letos na dovolenou k moři

Pamatujte si, že blond vlasy jsou náchylnější na slanou vodu a sluníčko. Sebou do kufru si proto přibalte speciální vlasovou kosmetiku, jež obsahuje ochranu proti slunečním paprskům.

Podtrhněte svou image

Své image blondýnky byste měla přizpůsobit nejen celkovou péči o vlasy, ale také svůj šatník a make-up. Vsaďte na veselé barvy, nebojte se na sebe upozornit. Pokud se ale chcete držet spíš při zemi, bude vám slušet cokoliv v odstínu starorůžové, švestkové nebo slonové kosti. Oči zvýrazněte černou řasenkou a stíny, a pusu leskem na rty nebo rtěnkou.

Připravila: Věra Hájková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: www.luxyhair.com/blogs/hair-blog/attn-all-blondes-how-to-maintain-the-perfect-blonde-shade, Schwarzkopf
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků