Akce

Struny podzimu dětem

Letošní, již 16. ročník festivalu Struny podzimu, je opět velmi pestrý, různorodý a nabitý skvělými koncerty a událostmi na poli uměleckém. Struny podzimu nejsou jen pro velké diváky a posluchače, ale každý rok se snaží přijít vždy s něčím novým.

Celý jeden víkend, v termínu od 21.-23.10.2011, je tento rok věnován dětem a je opravdu z čeho vybírat. Hlavním dějištěm dětského víkendu bude divadlo Minor. Tam mohou děti společně s rodiči objevovat za pomoci koncertů, divadla, hudebních a pohybových workshopů a mnoho dalšího umělecký svět z první ruky.

Víkendové Struny podzimu jsou určeny dětem od 4 let výše a vstupné začíná na 60 korunách.  Děti i jejich hraví rodiče si mohou vyzkoušet hru na bubny, mohou se zúčastnit animačního workshopu, či si z víček, zátek, PET lahví a dalších nasbíraných materiálů vytvořit svůj hudební nástroj. Po vytvoření recyklovaného hudebního nástroje čeká děti a rodiče i zkouška nově vzniklého „orchestru“.

Kromě speciálních workshopů časově omezených probíhají i celodenní workshopy, kde je možno vytvořit si hudební nástroje z papíru, bižuterii z korálků, přispět svým dílem do tvorby obří mozaiky, anebo si vyrobit loutku ze zbytků drátků a látek. Diváci všech věkových kategorií mohou zajít na interaktivní koncerty či divadelní představení.

Program dětské části festivalu je pestrý a bude jistě bavit zvídavé děti i jejich hravé rodiče. Více informací o programu naleznete na: http://www.strunypodzimu.cz/struny-detem


Připravila: Magda
Foto: Struny Podzimu
Zdroj: Struny Podzimu
17. 10. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků