Společnost

Šunková hlídka v ulicích Prahy

Sbírání kytiček

Kdo se minulý týden pohyboval kolem pražského Obecního domu, mohl dostat svačinku v podobě výborné české šunky. Rozdávaly ji tam českých celebrity Miluška Bittnerová, Kristýna Janáčková, Lenka Vacvalová, Andrea Kloboučková Vránové a Vlasta Korec.

VIP hlídka oslovovala kolem procházející lidi, aby jim položila jednoduché otázky. V případě, že dotazovaný správně odpověděl, odnášel si dárek v podobě růžové pochoutky, která se může dát na chleba, na rohlík, na pánev nebo prostě jen tak na chuť. Samozřejmě je řeč o kvalitní české šunce.

Jednoduchým otázkám neunikli ani policisté, kteří kontrolovali, co se to kolem děje. Každý zná nespočet vtipů o hloupých policajtech, ovšem tito mezi ně rozhodně nepatřili. Odpovědi na otázky totiž bez váhání

Miluška Bittnerová pak řekla: „Já osobně si neumím představit snídani bez vajíčka a dobré šunky. Mnoho výrobců ale bohužel používá nezdravá éčka, takže si musím hlídat etikety. Se zdravou šunkou na věčné časy!!!,“ vzkázala světu.

Na své si přišli i ti, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu, protože tyto šunky lepek neobsahují. „Od té doby, co dodržuji bezlepkovou stravu, velice pečlivě dbám na to, co jím a poslouchám, co si mé tělo žádá. Ze všech masových pokrmů preferuji krůtí maso a šunku. Je nejlepší pro mé zažívání,“ vysvětlovala Kristýna Janáčková, která se kromě herectví začíná věnovat i psaní a sbírá materiály pro svou první knihu. Ovšem ne každá šunka je bezlepková, člověk si musí mezi nabízenými produkty umět vybrat.

Se šunkou to musí být láska na první pohled. Musí dobře vypadat, vonět a jakmile ji „políbíte“, těšíte se na další minuty společného života,“ řekl moderátor Vlasta Korec. A protože Vlasta měl den před narozeninami, dostal od pozorných kolegyň z hlídky jako dárek věnec šunkových balíčku.

Ankety se zúčastnil i jeden řidič tramvaje, který odpověď na otázku neznal a tak mu bylo souzeno trávit zbytek směny bez svačiny. Andree Kloboučkové Vránové se však společně se zbytkem dívčí části hlídky řidiče zželelo, opětovně se vrhly do tramvaje a balíček růžové pochoutky mu stejně daly. „Já se jako cvičitelka Pilates setkávám s klientkami, které se mnou radí, jak správně jíst. Doporučuji jim kuřecí nebo krůtí šunku. “ řekla Andrea, která šunku doporučila i překvapenému taxikáři s klienty.

S hlídkou se skamarádil i číšník z blízké restaurace. Velice ochotně odpovídal na dotazy, ochutnával všechny vzorky a pak se dožadoval dárků pro veškerý personál.

Připravila: Zuzana
Foto: Le & CO
26. 8. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků