Společnost

Svět celebrit: Leonardo DiCaprio

Sbírání kytiček

Celým jménem Leonardo Wilhelm DiCaprio (11.11.1974) se stal nejen skvělým americkým hercem, ale i producentem. Narodil se jako jediný syn ilustrátora a distributora undergroundových komiksů, napůl Itala a napůl Němce, a jeho ženy, sekretářky německého původu s ruskými kořeny, poblíž Hollywoodu v Kalifornii.

O jeho křestním jménu Leonardo se traduje historka, že ho dostal díky tomu, když si jeho matka v italském muzeu prohlížela obraz Leonarda da Vinci a on ji poprvé v jejím lůně kopl.


Je milovníkem ochrany životního prostředí a často se účastní různých humanitárních činností. Nejdříve se objevoval v různých reklamách na výrobky z obilnin, dětské hračky nebo žvýkačky či výchovných filmech jako Mickyho klub bezpečnosti (Micky’s Safety Club) a Co dělat s rodičem, který bere drogy (How to Deal with a Parent Who Takes Drugs).


Jako herec se poprvé objevoval v televizních seriálech The Outsiders (1990), Parenthood (1990), Santa Barbara (1990) či Growing Pains (1991-1992). Poté se konečně dočkal větších hereckých příležitostí, a to ve snímcích Co žere Gilberta Grapea, Rychlejší než smrt, Úplně zatmění, Romeo a Julie či Marvinův pokoj. Svou hereckou velkolepou příležitost, která ho vynesla do nejvyšších příček světové kinematografie, byl velkoprojekt režiséra Jamese Camerona Titanic.


Měl mnoho krásných milenek, a to převážně z modelingového prostředí – Kristen Zangová (1996-1998), Gisele Bündchen (2000-2005) a Bar Rafaeli (2005-2011). Poté byl často vídán v přítomnosti i amerických hereček.


DiCaprio převádí na Wall Street herecký koncert

Americký herec DiCaprio opět nezklamal. Po roli Howarda Hughese ve filmu Letec a zakladateli FBI ve filmu J. Edgar hraje Leonardo DiCaprio další skutečnou postavu. Tentokrát ztvárnil Jordana Belforta, finančního gangstera filmu Vlk z Wall Street, jehož režisérem je Martin Scorsese.


Jde již o pátý snímek těchto dvou velikánů. DiCaprio budil dojem sladkých milovníků, a to díky filmům Romeo a Julie, Titanic či Pláž. Díky Scorsese odvaze obsadit DiCapria do svých filmů, udělal z tohoto lamače dívčích srdcí drsného samce. O svém hereckém umění tak Leo dokázal všechny přesvědčit ve filmech Gangy New Yorku (zde ztvárnil drsného irského gangstera), Letce (dokázal ukázat mnoho tváří filmového producenta a leteckého magnáta Howarda Hughese), Skrytá identita, Prokletý ostrov, a nyní je tomu právě Vlk z Wall Street.


Podle slov režiséra Leo mu díky nadšení pro jeho filmy a elánu je natáčet dodává neskutečnou energii, kterou ve svých jedenasedmdesáti letech vítá. Vzhledem k tomu, že všechny jejich společné snímky trhají v kinech rekordy, jistě se ještě dalšího společného díla dočkáme.


Skutečný příběh vlka WS

Film, který Scorsese natočil, vypráví skutečný příběh Jordana Belforta (Leonardo DiCaprio). Dvaadvacetiletý mladík pochází ze zcela normální rodiny. Toužil po tom být nejlepší, což ho dostalo hned po škole do světa financí a burzy. Díky své dravosti a moci po penězích získal přezdívku Vlk z Wall Street. Začal stoupat na společenském žebříčku a za pár let si vydělal neuvěřitelný balík peněz. Ty velice rád i utrácí a užívá si života plného drog, alkoholu i sexuálních orgií. To však netrvá věčně a Belfort narazí na tvrdou realitou, kdy ho zatýká FBI.


O tom, že Scorsese ví, jak se trefit do černého, svědčí právě herecký koncert Leonarda DiCapria, jemuž tato role umožnila všechny charaktery postav. Za tento film získal herec Zlatý Glóbus. Přesto kvůli přístupnosti muselo být z filmu vyřazeno mnoho realistických scén, které jsou skvěle popsány v knize samotného Belforta, kterému je dnes jednapadesát let a žije v domě na pláži v Los Angeles. Díky spolupráci s FBI si místo třicetiletému trestu odseděl pouhých 22 měsíců. Nyní se živí jako motivační řečník a učí tak ostatní tomu, co sám uměl nejlépe: umění prodávat.

Připravila: Jana
Foto: Bontonfilm
22. 1. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků