Rodina

Tipy pro šťastný vztah

Sbírání kytiček

Každý vztah se vyvíjí. Na začátku se vám všechno může zdát bez chybičky, ale po nějaké době vám na partnerovi může začít leccos vadit. Abyste všechny neshody přestáli, musíte o váš vztah pečovat jako o vzácnou kytičku. Máme pro vás několik zásad, které se vyplatí dodržovat.

Žijte v realitě

Dříve nebo později spadnou z nosu růžové brýle každému. Partnera pak vidíme v trochu jiném světle, než když s námi cloumaly hormony a viděli jsme ho jako Pana Božského bez chybičky. Přestaňte snít o romantickém hrdinovi, který vydělá hodně peněz, pomůže vám s dětmi, bude vařit, sekat trávník, chodit s vámi za kulturou a povídat si o knižních novinkách. Snažte se vidět mužovy kladné vlastnosti a připomínat si co nejčastěji, čím že vás to tenkrát tak okouzlil, že jste mu dala své srdce.

Mluvte spolu

Pracovní povinnosti, péče o domácnost a děti nás vytěžuje na sto procent. S partnerem se tak často doma potkáte až večer. Když konečně potomstvo usne, většinou ani jeden z vás nemá náladu na povídání. Jediné, co stihnete probrat, bývají zpravidla provozní záležitosti ohledně chodu rodiny. A to je škoda. Udělejte si alespoň jednou dvakrát týdně čas jeden na druhého. Vypněte televizi a povídejte si. Když vás něco trápí, nejste ve vztahu s něčím spokojen, řekněte to, ať se problém začne řešit. Partner nemá telepatické schopnosti.

Milujte se

Pokud má vztah dobře fungovat, je podstatné, aby byli oba partneři spokojeni i v intimním životě. Sex do partnerství patří, a pokud jeden z vás není z nějakého důvodu v ložnici spokojen, brzy se to projeví i v dalším soužití. Milujte se, dotýkejte se jeden druhého a projevujte si lásku. Partnerovi tak budete neustále připomínat, co pro vás znamená. Intimnosti prohloubí váš vztah a udrží mezi vámi to správné jiskření.

Dejte si volno

Je jasné, že se s miláčkem nemůžete držet 24hodin za ručičku. Každý máte svou práci, ale také právo na to, věnovat se sami sobě. Svým koníčkům a přátelům. Určitá dávka tolerance a prostoru je pro udržení vztahu potřebná. Jakmile se jeden z vás začne cítit pod dohledem nebo omezovaný, začne pomalu, ale jistě couvat.

Pečujte o sebe

Stárneme všichni. Léta sice nezastavíme, ale můžeme se snažit vypadat stále k světu. Pokud vás partner vídá nejčastěji v teplákách s natáčkami na hlavě a nalíčíte se, jenom když jdete „mezi lidi“, přestanete pro něj být přitažlivá. I doma se můžete hezky učesat, nalíčit a vzít si na sebe něco hezkého. Když budete upravená, zvedne se vám automaticky i sebevědomí a budete spokojenější sama se sebou.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: https://eugenetherapy.com/article/7-tips-for-a-happier-relationship/,https://www.amherst.edu/campuslife/health-safety-wellness/counseling/self_care/healthy_relationships/10_tips_for_health_realtionships
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků